AKP’li Belediye ile İlgili Şoke Eden İddia!

AKP’li Belediye ile İlgili Şoke Eden İddia!
AKP’li Üsküdar Belediyesi ile Aybastı Belediyesi arasında trampa yöntemiyle (ücretsiz değiş tokuş) arsa takası yapıldı. Takas yapılan arsa eski Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Karayel’e satıldığı iddia edildi.

Ordu’daki AKP’li Aybastı Belediyesi, Üsküdar Belediyesi’ne Perşembe Yaylası’ndaki arazisini takas yoluyla verdiği ortaya çıktı. Daha öncede ailesinin Üsküdar Belediyesi’nden ihale aldığı bilinen İlyas Karayel’e söz konusu takas arazinin satıldığı belirtildi. Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Gençtan, Üsküdar Belediyesi’nin Kareyel’e arsayı sattığını doğrulayarak, “Karar direkt olarak Cumhurbaşkanlığı’ndan geldiği için biz duruma müdahale edemeyiz” dedi.

BirGün’de yer alan habere göre 18 Mayıs’ta iki belediye arasında yapılan protokolle Üsküdar Belediyesi’ne ait bir arsasıyla Aybastı Belediyesi’nin söz konusu taşınmazı takas edildi. 22 Mayıs tarihinde Üsküdar Belediyesi Plan Bütçe Komisyonu’nca alınan kararda Perşembe Yaylası’nda bulunan yerin satılması için Emlak ve İstimlak Müdürlüğü tarafından Belediye Encümeni’ne yetki verildi. Üsküdar Belediyesi’nin, Aybastı Belediyesi’ne bağlı Perşembe Yaylası’ndaki aldığı arsayı Aybastılı olan eski Üsküdar Belediyesi Başkan Yardımcısı ve şu anda Üsküdar Belediyesi Aşevi Başkanlığı görevini yürüten İlyas Kareyel’e sattığı ortaya çıktı.

AYBASTI BELEDİYE BAŞKANI DOĞRULADI

Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Gençtan ise Üsküdar Belediyesi’nin İlyas Kareyel’e arsayı sattığını doğruladı. Gençtan BirGün’e yaptığı açıklamada, “Üsküdar Belediyesi’nin İlyas Karayel’e arsa satışı yaptığı bilgisi bize de ulaştı. Söz konusu arsada sorumluluk İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı’ndadır. Bizim belediye olarak bir tavır alma şansımız yok. Karar direkt olarak Cumhurbaşkanlığı’ndan geldiği için biz duruma müdahale edemeyiz” ifadelerini kullandı.

Söz konusu satışla ilgili ulaştığımız İlyas Karayel konu ile ilgili sorulan soruları ise yanıt vermedi.

Etiketler :