AKP'li Başkan AKP'den Şikayet Etti!

AKP’nin Gerze Belediye Başkanı adayı, bir süre önce bağımsız adaylığını açıklayan Hüseyin Yüksek oldu. Karar üzerine mevcut belediye başkanı Cevat Şensoy, meclis üyeleri ve AKP Gerze ilçe teşkilatından bazı isimler adaya seçimde destek vermeyeceklerini açıkladı.

2019 yerel seçimlerinde AKP’nin kazandığı Sinop Gerze ilçesindeki yeni isim kentte tepkilere neden oldu.
Mevcut belediye başkanı ve yeniden aday adayı olan Cevap Şensoy ve birçok isim aday adaylığını açıklarken daha önce Sinop’un Dikmen ilçesinde belediye başkanlığı yapan Hüseyin Yüksek Gerze Belediye Başkanlığı için bağımsız aday oldu.

AKP Genel Merkezi, aday adayı olayı iki ismi seçmezken bağımsız aday olan Hüseyin Yüksek’i AKP’nin Gerze adayı yaptı.

Hüseyin Yüksek'in Belediye Başkan adayı gösterilmesinin ardından; AKP’li Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy, AKPli belediye meclis üyeleri ve aday adayları ortak açıklama yaparak Yüksek'i desteklemeyeceklerini açıkladı. AKP Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy, “Zira partimizden belediye başkan aday adayı dahi olmayan, milletvekilimiz ve partimizin üst düzey yöneticileri hakkında ağıza alınmayacak sözler sarf eden ve partimizde aldığı görevleri tamamlayamayan bir kişinin Gerze’ye dikte edilmesini kabul etmek mümkün değildir. Bu durum 2019 seçimlerinden bugüne dek canını dişine takarak çalışarak partimize hizmet eden ve partimize gönül veren tüm dava arkadaşlarımıza yapılmış bir hakarettir" dedi.

Kaynak:ANKA