'Kardeşim Cinayet İşlemediği İçin Öldürüldü'

'Kardeşim Cinayet İşlemediği İçin Öldürüldü'
Adana'da Mustafa Ataman'ı tabancayla öldürüp, annesi, ablaları, ağabeyi ve arkadaşını öldürmeye teşebbüs ettikleri iddia edilen Gökhan Gezer (28), kuzeni M.G. (17) ve arkadaşı Rüzgar Kılıç'ın (26) yargılandığı davada, Mustafa Ataman'ın ağabeyi Yunus Ataman tanık olarak dinlendi. Yunus Ataman, kardeşinin öldürmesi istenen kişiyi öldürmediği için bu sonu yaşadığını söyledi.

17 Ağustos 2023 tarihinde Çukurova ilçesi Belediye Evleri Mahallesi'nde, Rüzgar Kılıç, Gökhan Gezer ve M.G. adlı üç kişi, iddiaya göre Kılıç'a küfrettiği öne sürülen Mustafa Ataman'ın ve ailesinin yaşadığı eve gitti. Gökhan Gezer, Mustafa Ataman'ın ağabeyi Orhan Ataman'a hitaben, "Mustafa nerede, bu çocuğa neden küfretmiş, neden annesine küfretmiş" şeklinde konuşunca tartışma çıktı. Tartışma silahlı çatışmaya dönüştü ve olayda Mustafa Ataman öldürüldü. Ataman'ın annesi Perihan, ablaları Sabriye, Sümeyye, Yıldız, Zeynep, ağabeyi Orhan Ataman ve arkadaşı Cabbar Taş yaralandı.

1 HAFTA ÖNCE DARP EDİLMİŞ

70870.jpg

Adana'da açılan dava, Mustafa Ataman'ın öldürülmesi olayıyla ilgili olarak Gökhan Gezer, Rüzgar Kılıç ve M.G. hakkında karar aşamasına gelmiştir. Olayın tanığı Yunus Ataman, mahkemede kardeşinin öldürülmeden bir hafta önce darbedildiğini ve bu olayı paylaşmak istediğini belirtti. Yunus Ataman'a göre, kardeşi öldürülmeden önce kendisini darbedenler Yunus Gezer, Gökhan Gezer ve bir kadın olan İ. isimli şahıslardı. Ataman, kardeşinin şikayetçi olmamış olmasının sebebini korkusuna bağladı ve olayın ardından kardeşinin yaşadıklarını kendisine anlattığını ifade etti.

SAVCI 18'ER YIL CEZA TALEP ETTİ

70870-3.jpg

Cumhuriyet savcısı, Gökhan Gezer, Rüzgar Kılıç ve M.G. hakkında müebbet hapis cezası ve 18'er yıl hapis cezası talep etti. Savcının mütalaasının ardından söz hakkı verilen sanıklardan Gökhan Gezer suçsuz olduğunu savunarak beraatini istedi. Rüzgar Kılıç da suçlamaları kabul etmediğini belirtirken, M.G. eski savunmasını tekrarladı. Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verip, avukatların savunma yapmaları için duruşmayı erteledi.

Kaynak:DHA