Emniyet Kemeri Kazadan Önce Polis Uygulamasında Taktırılmış

Emniyet Kemeri Kazadan Önce Polis Uygulamasında Taktırılmış
Kütahya'da devrilen bir yolcu otobüsünde 3 kişinin yaralanmasının ardından, Eskişehir otogarından çıkış yapmadan önce trafik polisleri tarafından durdurulan otobüste tüm yolculara emniyet kemeri taktırıldığı öğrenildi. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü, kaza sonrasında yolcuların polisi arayarak emniyet kemeri takılmasına yardımcı olan personele teşekkür ettiğini belirtti.

Dün Eskişehir-Kütahya kara yolu üzerinde meydana gelen kazada, Resul Tosun'un yönetimindeki 32 ABH 917 plakalı yolcu otobüsü kontrolden çıkarak yan yattı. Otobüste bulunan yolcuların çoğu kendi çabalarıyla araçtan çıkarken, 3 kişi ise yaralandı ve Kütahya Şehir Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Kazanın ardından Eskişehir Emniyet Müdürlüğü, otobüsün Eskişehir otogarından çıkışından önce gerçekleştirdiği emniyet kemeri uygulamasıyla ilgili bilgilendirme çalışmalarını yaptıklarını ve yolcuların emniyet kemeri takmasını sağladıklarını belirtti. Bu önlemin kazada yaralanmaları azalttığı vurgulandı.

71099-4.jpg

Eskişehir-Kütahya karayolunda meydana gelen otobüs kazasında yara almadan kurtulan yolcular, Eskişehir otogarında yapılan emniyet kemeri bilgilendirmesi sayesinde hayatlarını koruduklarını belirtti. Kazadan önce trafik polislerinin otogarda gerçekleştirdiği bilgilendirmeyle otobüs yolcuları, seyahatleri boyunca emniyet kemeri takmaya özen gösterdi.

71099-7.jpg

Yolcular, kaza anında da emniyet kemeri kullanarak daha az zarar görmelerini sağladıkları için trafik polisine teşekkürlerini iletti. Trafik polisinin, kaza öncesinde otobüs yolcularına yönelik yaptığı bilgilendirme sırasında, emniyet kemeri kullanımının önemini vurgulayarak seyahat öncesinde ve süresince emniyet kurallarına uyulması gerektiğini hatırlattı. Bu bilinçli yaklaşımın kazada hayati önem taşıdığı belirtildi.

Kaynak:DHA