Hemşire aşı sonrası yapılanı görünce isyan etti

Hemşire aşı sonrası yapılanı görünce isyan etti
PCR testi yaptırmamak için aşı olan bir vatandaş, hastanenin bahçesinde aşı yaptırdığı koluna sülük yapıştırdı. Olayı sosyal medya hesabından paylaşan hemşireden sonra uzmanlar, bu uygulamaların tehlikesine dikkat çekti.

Türkiye’de koronavirüse karşı aşılanma kampanyaları devam ederken, milyonlarca kişi de sırası gelmesine rağmen aşı yaptırmıyor. Bunun üzerine geçen hafta Sağlık Bakanlığı; tiyatro, sinema, konser gibi toplu etkinlik alanları ve uçak ile şehirlerarası otobüs yolculuklarında "negatif PCR testi" şartı getirdi.

Aşılarını yaptırmayan yuttaşlar, etkinliklere ve seyahatlare katılmak için ücretlerini kendileri ödeyerek PCR testi yaptırmak zorundalar.

Ancak tüm bunlara rağmen aşı ve PCR karşıtlarının yaptıkları bazı uygulamalara akıl sır ermiyor. PCR testi yaptırmamak için aşı olan bir vatandaşın hastanenin bahçesinde, getirdiği sülüğü aşı yaptırdığı koluna yapıştırması "Pes" dedirtti. Haberglobal'e konuşan uzmanlar, bu tarz uygulamaların tehlikesine dikkat çekiyor.

Twitter’da hemşire olduğunu söyleyen bir yurttaş, PCR testi zorunluluğundan kurtulmak için aşı olmaya gelen bir vatandaşın, hastaneden çıkar çıkmaz aşı bölgesine sülük yapıştırdığını "Şu an hayatımın şokunu yaşıyorum” sözleriyle paylaştı.

Aşısını yaptığı yurttaşın aşıyı emmesi için sülük kullandığını belirten hemşire şu ifadeleri kullandı: “PCR testi vermemek için aşı yaptırmaya gelen vatandaşın aşısını yaptık. Çıktı bahçede koluna sülük yapıştırdı. Aşıyı emmesi için pes yaaa pes doğrusu. Bill Gates Türk insanın aklı ile baş edemez. Kendine gelsin.”