Özlenen Özkan Böcek'in iyileşme sürecini anlattı

Özlenen Özkan Böcek'in iyileşme sürecini anlattı

Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, Muhittin Böcek’in bilincinin yerinde olduğu ama halen enfeksiyon olduğunu söyledi. 

Muhittin Böcek'i 25 Eylül'de AÜ Hastanesi'ne devraldıklarını hatırlatan Prof. Dr. Özlenen Özkan, ilk geldiği güne oranla durumunun şu an çok daha iyi olduğunu söyledi. Özkan, uyandırılma işlemlerinin ara ara denenmekle beraber çok uzun süreli olamadığını kaydetti. Ama bunun için uğraşıldığını belirten Prof. Dr. Özkan, "Enfeksiyon bizim için en büyük handikap. Ama onun dışında bilinci yerinde. İletişim sağlıyor bizimle" dedi. 

Uyanıp yiyor

Yoğun bakımdaki tedavisi nedeniyle kas ve solunum kaslarındaki güçsüzlükle ilgili fizik tedavi uygulandığını açıklayan Rektör Prof. Dr. Özkan, "Şu anda kolları gayet iyi durumda, fizik tedavi süreci devam ediyor. Zaten uzun süre yatan her hasta için bu böyledir, prosedür böyledir. Güçsüzlüğü kas kaybına bağlı bir miktar olmakla beraber onda da daha iyiye gideceğini düşünüyoruz" diye konuştu. Böcek'in uyandırıldığı anlarda çorba içtiğinden, yemek yediğinden de bahseden Rektör Özkan, "En büyük merak konusu mönüsü aslında. Evet ara ara kendine geldiği zaman bazı istemleri oluyor. Ağızdan besleniyor yavaş yavaş, mümkün mertebe. Canı istediği şeyler oluyor. Onları söylüyor ve kendisine temin ediyoruz. Her gün bir şeyler canı istediği şekilde yiyip içiyor başkan. Bugün tarhana, yarın mercimek bu şekilde. Günlük ufak ufak yemeklerini yiyor" dedi. 

Sağlık Bakanı yakından ilgileniyor

Prof. Dr. Özkan, şunları söyledi: "Tabii şu an Covid servisinde. Buradan hem üniversite çalışanlarımıza, özellikle Muhittin Böcek başkanımızla ilgilenen doktor arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Cansiperane çalıştılar. Bütün hastalarımızı olduğu gibi Muhittin Böcek başkanımızı da titizlikle takip ettiler. Bu bağlamda tedavisi devam ediyor. Covid servisinde olduğundan, sürekli herkesin yanına girip çıkması, hem onun için hem yakınları için çok iyi olmayacağından ara sıra uzaktan yakınları görebiliyor." Böcek'in sağlık durumuyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın en başından beri çok ilgi gösterdiğini anlatan Rektör Prof. Dr. Özkan, "En başından beri gerek Cumhurbaşkanımız gerek Sağlık Bakanımız hakikaten çok ilgi gösterdi, takip ettiler. İl sağlık müdürümüzle beraber gerekli her türlü desteği sağladılar. Onlarla iletişim halindeyiz, bilgi alışverişine devam ediyoruz. Çok yakından ilgilendiler hakikaten" ifadelerini kullandı.