Orhan Gencebay'ın 'Cumhurbaşkanımızı bile eleştiriyorlar' sözlerinin ardından: "Kula kulluk edene yazıklar olsun"

Orhan Gencebay'ın 'Cumhurbaşkanımızı bile eleştiriyorlar' sözlerinin ardından: "Kula kulluk edene yazıklar olsun"

Sanatçı Orhan Gencebay, “Cumhurbaşkanımızı bile eleştiriyorlar” sözlerinin ardından Twitter ve EkşiSözlük’te gündemin ilk sıralarına yerleşti.

Şarkıcı Orhan Gencebay'ın koronavirüs salgını döneminde Cumhurbaşkanlığı’nın düzenlediği sanal konserlere katılması eleştirilmişti.

Gencebay, bugün Sabah gazetesine verdiği söyleşide eleştirilere, "Salgın ortamında müzik sektörüne çok yararlı oldu. Çok güzel bir organizasyondu. Bunu eleştirenler bana göre ya art niyetli ya da yeterli araştırmayı yapmadan eleştiriyor. Bu konserlerin Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılmasını önemli buldum" yanıtını verdi. 

"Maalesef Cumhurbaşkanımızı bile eleştiriyorlar"

Gencebay eleştiriler hakkındaki sözlerine şöyle devam etti: 

“Sosyal medyayı kötü niyetle kullananlar var. Bakmıyorum bile eleştirilere. Maalesef bu art niyetliler Cumhurbaşkanımızı bile eleştiriyorlar. Ben devletime saygılı biriyim. Tabii ki davet edildiğimde gideceğim. Müzik sektörümüzle ilgili sorunlarımızı, taleplerimizi kime söyleyeceğiz, kimden yardım isteyeceğiz? Devletimizden. Daha önceki liderlerle de bir araya gelirdim. Erdoğan, halkımıza hizmet vermek için var gücüyle çalışıyor. Yıllardır tanıyorum kendisini.”

“Kula kulluk edene yazıklar olsun”

Gencebay’ın söyleşisinin ardından, sosyal medya kullanıcıları şarkı sözünde geçen “Kula kulluk edene yazıklar olsun” sözüyle paylaşımlar yaptı.