Muhittin Böcek'in sağlık durumuyla ilgili yeni açıklama: Durumu hâlâ ciddi

Muhittin Böcek'in sağlık durumuyla ilgili yeni açıklama: Durumu hâlâ ciddi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 48 gündür yoğun bakımda tedavi gören Muhittin Böcek'le ilgili açıklama yaptı. Belediyeden yapılan açıklamada Böcek'in durumunun ciddiyetini koruduğu ifade edildi.

Koronavirüse yakalandıktan sonra hastaneye kaldırılan ve uzun zamandır yoğun bakımda bulunan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in sağlık durumuyla ilgili yeni açıklama geldi.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde yatan Böcek için belediyeden yapılan açıklamada durumunun ciddiyetini koruduğu kaydedildi.

Yapılan açıklama şöyle:

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Muhittin Böcek’in yoğun bakımdaki takip ve tedavisi devam etmektedir. Bulguları stabil olmakla birlikte durumu ciddiyetini korumaktadır.

Ne olmuştu?

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek 17 Ağustos’ta koronavirüse yakalanmış ve hastaneye kaldırılmıştı. İlkin özel hastanede yatan Böcek’in durumu ağırlaşınca 7 Eylül’de yoğun bakıma alındı. Böcek 24 Eylül’de Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevk edildi. Böcek’in burada 48 gündür tedavisi sürüyor.

Geçtiğimiz hafta ise Gazeteci Barış Yarkadaş “Bir mucize gerçekleşti” diyerek Muhittin Böcek’in durumunun iyiye gittiğini ve çorba içtiğini duyurmuştu.