Settar Tanrıöğen'in Sağlık Durumuyla İlgili Hastaneden Açıklama

Settar Tanrıöğen'in Sağlık Durumuyla İlgili Hastaneden Açıklama
Son olarak Kızılcık Şerbeti'nde Abdullah karakterine hayat veren usta oyuncu Settar Tanrıöğen, beyin kanaması nedeniyle tedavi gördüğü hastaneden açıklama geldi. Tanrıöğen'in yakın takibi nedeniyle bir süre daha yoğun bakımda olacağı ifade edildi.

Usta oyuncu Settar Tanrıöğen 26 Ocak'ta beyin kanaması geçirdi. Beyin damarlarında oluşan anevrizma kanaması nedeniyle tedavisine yoğun bakımda devam edilen Tanrıöğen'in sağlık durumuyla ilgili hastaneden açıklama geldi.

settar-tanriogen.webp

Tanrıöğen'in bir süre daha tedavisine yoğun bakımda devam edileceği belirtilerek şöyle denildi:

"26 Ocak 2024 (Cuma) günü, baş ağrısı ve bilinç bulanıklığı şikayetleri üzerine yapılan tıbbi değerlendirmesinde, hastamız Settar Tanrıöğen’de; beyin damarlarında oluşan anevrizmanın (baloncuk) patlaması sonucunda beyin ve beyin zarları arasında kanama tespit edilmiştir. Girişimsel nöroradyoloji uzmanı Prof. Dr. Hatem Hakan Selçuk ve ekibi tarafından acilen yapılan müdahale sonrası hastamız yoğun bakım servisine alınmıştır. 29 Ocak 2024, Pazar günü hastamızda; beyindeki kanamaya bağlı gelişme ihtimali olan beyin omurilik sıvısında artış tespit edilmiş, beyin cerrahisi ekibimiz tarafından sıvı basıncının dengelenmesi için girişimsel işlem yapılmıştır.

Hastamızın tedavisine; yoğun bakım ünitesi sorumlusu Prof. Dr. İsmail Cinel ve ekibinin yanı sıra nöroloji, beyin cerrahi ve girişimsel nöroradyologlardan oluşan multidisipliner bir ekip tarafından devam edilmektedir. Bugün itibariyle klinik durumu stabildir. Bu tür beyin kanamalarından sonra ortaya çıkabilecek risklerin varlığı nedeniyle, hastamız Settar Tanrıöğen’in yakın takibi bir süre daha yoğun bakım ünitemizde devam edecektir."

settar-tanriogen2.webp

settar-tanriogen3.webp