Yıldız Kenter Tiyatrosu'na AKP-MHP engeli

Yıldız Kenter Tiyatrosu'na AKP-MHP engeli
İBB tarafından Yıldız Kenter Tiyatrosu'nun alınması için hazırlanan rapor, AKP-MHP'li üyeler tarafından son anda geri çekildi.

Yıldız Kenter’in cenaze töreninde İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yıldız Kenter Tiyatrosu’nun İBB bünyesine alınacağını söylemişti. Sonrasında İBB’ye bağlı Şehir Tiyatroları Müdürlüğü 4 Mart 2020 tarihinde İBB Başkanlığı’na yazı yazarak işlemleri başlattı ve komisyonların ortak raporunda Kenter Tiyatrosu’nun İBB tarafından satın alınması uygun görüldü.

Daha sonra komisyon raporu, meclis oturumunda gündeme geldi ancak oylama öncesinde AKP-MHP grubu tarafından komisyona iade edildi. Raporun son anda komisyona geri çekilmesine tepki gösteren İBB Meclisi CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, “Bu tam olarak bir intikam hareketidir. Bugün tartışmalar nedeniyle AKP’nin intikamcı davranışı yüzünden komisyona geri çekiliyor. Uzun süre konuşulmuş, tartışılmış sonuca bağlanmış. Bunların hiçbir önemi yok. AKP için İstanbul’un önceliği diye bir şey yok, onların siyasetinin önceliği var” ifadelerinde bulundu.

Etiketler :