Dünyaca Ünlü DJ Tiesto İstanbul'a Geliyor

Dünyaca Ünlü DJ Tiesto İstanbul'a Geliyor
"The Greatest DJ Of All Times" ödülünü kazanan ve dünyanın en büyük müzik festivallerinde headliner olarak sahne alan Tiesto, İstanbul Festivali kapsamında 'Festival Park Yenikapı’da 8 Ağustos günü sahne almaya hazırlanıyor.

Dünyanın en büyük müzik festivallerinden birinde çalan DJ Tiesto, 8 Ağustos'ta yaz turnesi kapsamında İstanbul'da dinleyicilerle buluşacak.

dj-tiesto-biletino-blog-turkiye-6565-jpg-001.webp

DJ TİESTO KİMDİR?

Tijs Michiel Verwest ,17 Ocak 1969 dünyaya geldi. 1980'lerin başında okul ve ev partileriyle profesyonel DJ'liğe başladı. 1985 ve 1993 yılları arasında Hollanda'daki gece kulüplerinde residence DJ olarak çalıştı.

The Spock adlı kulüp, Tiësto için birçok şeyin şekillendiği yer oldu. Hardcore/Gabber tarzda parçalardan vazgeçerek, bu kulüpte haftasonları saat 22:00'den 04:00'e kadar kendi sound'unu biçimlendirmeye başladı ve bunun yanı sıra Tarkan'ın "Pare Pare" adlı şarkısına bir mix yaptı.

dunyanin-en-iyi-dji-tiesto-istanbulda-qp9ciqgv.webp

Geçmişte birçok takma isim kullanırdı, bunlardan en çok bilineni DJ Tiesto`dur. Son eserlerinde "DJ" etiketini de kaldırmasıyla kısaca Tiësto olarak bilinmeye başladı.

En çok "Delerium" parçası "Silence" remiksi ve Samuel Barber`ın "Adagio for Strings" yorumuyla bilinir.Dünyanın en saygın müzik dergilerinden DJ Mag tarafından okuyucu oylamasıyla yapılan Dj Top 100 sıralamasında 2013 yılında Avicii nin ardından 4. sırada yer almıştır.

Mix Mag tarafından yapılan oylama sonucu "The Greatest DJ Of All Times" (Tüm Zamanların En İyi DJ'i) ödülünü oyların büyük çoğunluğunu alarak kazanmıştır.