Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Hilmi Ataseven istifa etti

Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Hilmi Ataseven istifa etti

Prof. Dr. Hilmi Ataseven Sağlık Bakanlığı'na bağlı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü'ndeki görevinden istifa ettiği belirtildi.

CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal, Sağlık Bakanlığı'na bağlı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü'ndeki  görevinden istifa eden Prof. Dr. Hilmi Ataseven'le ilgili "Sürekli bir günah keçisi aranıyor" ifadelerini kullandı. 

Prof. Dr. Hilmi Ataseven görevine 30 Mayıs 2019 tarihinde atanmıştı. BirGün'de yer alan habere göre Ataseven'in Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'ndeki öğretim üyeliği görevine geri döneceği bildirilirken istifa gerekçesi ise açıklanmadı.

"Günah keçisi aranıyor"

Pandemi sürecinde de Sağlık Bakanlığı içerisinde çok sayıda genel müdürün görevden alındığını veya istifa ettiğini hatırlatan CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal, BirGün’e yaptığı açıklamada, “Daha önce de Sağlık Bakanlığı içerisinde beş genel müdür görevden alınmıştı. Bakanlık içerisinde kötü yönetilen pandemi süreci nedeniyle sürekli bir günah keçisi aranıyor. Kulislerde bu istifa ve görevden alma dalgasının devam edeceği konuşuluyor” dedi.