Halk TV Canlı Yayın
Zehirli binlerce oyuncak ve saat ele geçirildi!
Gümrük Muhafaza ekiplerince İpsala-Kocaeli-İstanbul hattında gerçekleştirilen operasyon sonucunda sağlığa zararlı maddeler içeren yaklaşık 15 bin adet oyuncak ile 6 bin 250 adet saat ele geçirildi.

Kocaeli Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince, İpsala’dan Türkiye’ye girerek Kocaeli-Dilovası Gümrük Müdürlüğü'ne gelen bir araç, ülkeye giriş yaparken yükünü 'hediyelik eşya' olarak beyan etmesine karşın gümrük idaresine kumaş kırpıntısı şeklinde beyanda bulunması üzerine takibe alındı.

GÜVENLİK MÜHÜRÜNÜ KOPARTMIŞLAR

Ekiplerce gerçekleştirilen incelemede beyan edilen kumaş kırpıntısının antrepoda olduğu görülmesine rağmen aracın bir gün önce Kocaeli’nde bir depoya uğradığı belirlendi. Deponun yanında bulunan bir iş yerine ait güvenlik kameralarının incelenmesi sonucunda, araçta bulunan güvenlik mührünün koparılarak eşyaların iki kamyonla depodan çıkarıldığı, başka araçla depoya getirilen kumaş kırpıntılarının da TIR'a yüklendiği, daha sonra koparılan mührün yapıştırılmaya çalışıldığı tespit edildi.

15 BİN OYUNCAK VE 6 BİN 250 SAAT

İHA'nın haberine göre diğer taraftan İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince araçtan boşaltılarak kamyonlara yüklenen eşyaların götürüldüğü İstanbul’daki depoya operasyon gerçekleştirildi. Depoda hiçbir denetim ve kontrolden geçmemiş, çocukların sağlığına zararlı maddeler içeren yaklaşık 15 bin oyuncak ile 6 bin 250 adet kol saati ele geçirildi. Olayla ilgili olarak şüpheli şahıslar gözaltına alınırken, soruşturmaya devam ediyor.