Tren Trafiği Durduruldu

Tren Trafiği Durduruldu
Ankara'da yeni hizmete alınacak Yüksek Hızlı Trenin vagonları test sürüşü sırasında raydan çıktı. Kaza sonucu 4 Yüksek Hızlı Tren çalışanı hafif yaralandı. Raylarda meydana gelen zararın onarım çalışmaları bitinceye kadar tren trafiği geçici olarak durduruldu.

Kaza, saat 02.52'de Mamak İlçesi Kayaş İstasyonu'nda meydana geldi. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından yapılan açıklamaya göre; yolcu trafiğine kapalı zaman diliminde yeni hizmete alınacak YHT vagonlarının test sürüşü sırasında Kayaş İstasyonu Kırıkkale yönündeki makastan geçişi esnasında tren raydan çıktı. Kazada 4 YHT çalışanı hafif yaralanırken, kazayla ilgili teknik ve idari inceleme başlatıldı.

ankarada-test-asamasindaki-yht-raydan-cikti-4-calisan-yaralandi-9520-dhaphoto1.jpg

Kazaya bağlı olarak elektrifikasyon sisteminde meydana gelen hasar nedeniyle, hat onarım çalışmaları tamamlanıncaya kadar tren trafiği geçici olarak durduruldu. Ankara-Sivas arası YHT işletmeciliği Ankara-Kırıkkale arasında otobüs aktarması ile yapılacağı açıklandı. Hattın işletmeye açılması için çalışmalar devam ediyor.

Kaynak:DHA

Etiketler :