Halk TV Canlı Yayın
Usta gazeteci Uğur Dündar, Yenimahalle Belediyesi'nin Dumlupınar'a yapacağı sosyal tesisleri Halk TV Ana Haber'de değerlendirdi.

Yenimahalle Belediyesi, Dumlupınar'a şanına yaraşır bir görüntüye kavuşturmak için kolları sıvadı. Yenimahalle Belediye başkanı Fethi Yaşar, Dumlupınar'a yatırım yapmaktan onur duyduğunu belirtirken, "Bu ülkede birlik, beraberlik ve kardeşliğin daha da güçlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Şimdi, ölümüne bir özgürlük mücadelesinin verildiği bu topraklara sahip çıkmak hepimizin boynunun borcu" dedi.

2 bin 500 metrekarelik bir alana yapılacak olan misafirhane ve sosyal tesis zemin ve bir kattan oluşacak. Tesisin açılışı 28 Ekim 2018, saat 14.00'te CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapılacak.

Usta gazeteci Uğur Dündar, Yenimahalle Belediyesi'nin bu projesini Halk TV Ana Haber'de Oya Lale'ye değerlendirdi.

Dündar, daha önce Dumlupınar'da tek kişilik bir konaklama tesisinin bile bulunmadığını belirttiği değerlendirmelerine şöyle devam etti:

Dumlupınar kaderiyle baş başa bırakılmıştı. Oysa Dumlupınar'a hepimiz, bu ülkede yaşayan tüm yurttaşlarımız her şeyimizi borçluyuz. O büyük zafere borçluyuz. Büyük önder Atatürk'ün, Başkomutanlık Meydan Muharebesi'ni kazandığı ve bazı hainlerin 'keşke kazansalardı' dedikleri Yunan güçlerinin tarumar edildiği ve yine Başkomutan Atatürk'ün, 'Ordular ilk hedefiniz Akdeniz'dir, ileri!' dediği yerdir Dumlupınar.

Bununla da yetinmeyeceğiz. Bugün bir hayırsever yurttaşımızla görüştürdü beni Dumlupınar Belediye Başkanı Niyazi Tezcan, orada Dumlupınar Üniversitesi'nin yüksek okul binası inşa edilecek ve Dumlupınar'ın makus talihi o zaman kökten değişecek. O üniversite binasının yapılabilmesi için de, hayırsever yurttaşlarımız yardıma koşuyorlar.