Vatandaştan İmamoğlu'na: Kurtar bizi Ekrem Baba

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Üsküdar Belediye Başkan Adayı Ahmet Kılıç ve duayen gazeteci Uğur Dündar ile Üsküdar'ı gezdi. Pazarda bir vatandaş İmamoğlu'na, "Kurtar bizi Ekrem Baba' diye seslendi.

 


CHP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Beyoğlu'nda TÜSİAD (Türk Sanayicileri ve İş İnsanlar Derneği) ve TURKONFED (Türk Girişim ve İş Dünyası Konfedarasyonu) üyeleri ile Türkiye Hahambaşı İsak Haleva'yı ziyaretlerinin ardından Üsküdar'daki Çamlıca Camii'ne geçti.

Cuma namazını burada kılan İmamoğlu, cami çıkışında vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Vatandaşlar, CHP Üsküdar Belediye başkan adayı Ahmet Kılıç'ın da eşlik ettiği İmamoğlu ile ''selfie'' yapabilmek için birbirleriyle yarıştı. Bazı vatandaşlar da cep telefonları ile canlı yayın yaparak, İmamoğlu'nu sevdiklerine ulaştırdı. 

Tepki gösterenlere el salladı


Cami avlusundan ilgi nedeniyle zorlukla ayrılabilen İmamoğlu, kendisine tepki gösteren birkaç vatandaşa ise el sallayarak yanıt verdi. İmamoğlu, kendisinden genel değerlendirme isteyen gazetecilere, cami dışında yanıt verdi: ''Camiler güzeldir. Camiler, ibadet etmek içindir. Çamlıca Camii yapılmıştır, bugün geldik, Cumamızı burada kıldık. Allah kabul etsin. Dua ettik. Milletin birliği ve beraberliği için, insanları öfkeye yönlendiren insanlardan Allah korusun milletimizi. Güzellikler bizimle olsun. Bunları söyledik. Dua ettik. Ümit ederim Allah dualarımızı kabul eder.''

Duayen gazeteci Uğur Dündar pazar gezisine eşlik etti

İmamoğlu ile Kılıç, Cuma namazının ardından Üsküdar Bahçelievler'deki semt pazarına bir ziyaret gerçekleştirdi. Usta gazeteci Uğur Dündar ve İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu da pazar ziyaretine katıldı. Vatandaşlar ve pazarcı esnafının yoğun ilgisiyle karşılaşan İmamoğlu, bol bol fotoğraf çektirdi. Bu sırada yaşlı bir kadın vatandaş, İmamoğlu'na, ''Oh. Canım benim. Hep sizi izliyorum. Ne olursun kazan'' diyerek sarıldı ve ağladı.

"Kurtar bizi Ekrem baba"

Başka bir vatandaş da ''Bir saat önce pazarı yaptık eşimle ama sizi bekledim. Kurtar bizi Ekrem Baba'' diyerek İmamoğlu'na destek verdi. İmamoğlu ve Kılıç, daha sonra otobüs ile Üsküdar sokaklarında seçim turu attı. 
 

Etiketler :