Tuzla'da Fabrika Yangını Mesire Alanına da Sıçradı!

İstanbul Tuzla'da bulunan Deri Organize Sanayi Bölgesi'ndeki otomobil yedek parçası üreten bir fabrikada yangın çıktı. Alevli yanmanın devam ettiği alanda zaman zaman patlama sesleri duyuldu. Ekiplerin uzun uğraşı sonucunda yangın kontrol altına alındı.

Tuzla'da Deri Organize Sanayi Bölgesi'ndeki yer alan otomobil yedek parçası üreten fabrikada yangın çıktı. Fabrikada başlayan yangın hızla büyürken olay yerine çok sayıda itfaiye, sağlık ve AFAD ekipleri sevk edildi.

Yangın sırasında fabrikada patlamalar yaşanırken ekiplerin söndürme çalışmaları devam ediyor.

69784-3.jpg

Alevler fabrikanın yakınındaki Kocaeli'nin Çayırova ilçesine bağlı mesire alanına sıçradı. Ağaçlık alanda da yangın başlarken ekipler alevleri söndürmek için müdahalesini sürdürüyor.

aa-20240618-34910223-34910218-tuzlada-fabrikada-cikan-yangina-itfaiye-mudahale-ediyor.jpg

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

İstanbul Valiliği de yangınla ilgili yaptığı açıklamada, "17.06.2024 Salı günü saat 12.50 sıralarında Tuzla İlçesi Aydınlı Mahallesi Deri Sanayi Yolu Sokak'ta bulunan fabrikalar bölgesinde yangın çıkmıştır. Bölgeye çok sayıda itfaiye ve Afad KRBN ekibi sevk edilmiştir. Yangına itfaiye ekipleri müdahale etmektedir. Öte yandan, yangının ormanlık alana sıçramaması için gerekli tedbirler alınmaktadır. Yangında, ilk belirlemelere göre ölen ya da yaralanan bulunmamakta olup, gelişen süreçle ilgili bilgilendirme paylaşımları Valiliğimizce yapılacaktır." ifadeleri yer verildi.

aa-20240618-34910656-34910651-tuzlada-fabrikada-cikan-yangina-itfaiye-mudahale-ediyor.jpg

KONTROL ALTINA ALINDI

İtfaiye, Orman İşletme Müdürlüğü, AFAD, Emniyet ve jandarma ekiplerinin müdahalesi sonucunda ormanlık alan ve iki fabrikada çıkan yangın kontrol altına alındı.

Ekiplerin, kontrol altına alınan bölgedeki soğutma çalışmaları devam etmekte olup, yangının sirayet ettiği 3. fabrikadaki söndürme çalışmaları sürmektedir.