Tüpçü medyasında gazeteci kıyımı: Çok sayıda gazetecinin Hürriyet'teki işine son verildi

Tüpçü medyasında gazeteci kıyımı: Çok sayıda gazetecinin Hürriyet'teki işine son verildi
Demirören Medya'ya bağlı Hürriyet gazetesinin bir grup çalışanı, mail hesaplarının kapatılıp evlerine tebligat gönderilmesi üzerine işten çıkarıldıklarını öğrendi.

Hürriyet gazetesi bir grup çalışanın işine son verdi. Çalışanlar işten ayrıldıklarını evlerine gönderilen tebligatla öğrendi. Hürriyet çalışanı Serkan Ocak da mail hesabının kapatılmasıyla işten çıkarıldığını öğrendiğini söyledi.

Odatv'nin haberine göre, gazete, çalışanlarına işten çıkarıldıklarını, evlerine posta yoluyla gönderdikleri tebligatla haber verdi. Bugün işe gelen çalışanlardan bir kısmı, evlerine tebligatın ulaştığını öğrendi. Evde yakını olmayanlar ise muhtarlarını arayarak tebligat sordu.

Şu ana kadar işten çıkarılma tebligatı ulaşan en az 5 çalışan var. Bunlar arasında Çınar Oskay, İpek Yezdani, Sebati Karakurt, Kenan Başaran, İbrahim Yurtbay, Önder Öndeş, Dürdane Kırçuval şu ana kadar belirlenen isimlerden bazıları.

Çalışanlara posta yoluyla ulaşan tebligatta kararın 25 Ekim'de alındığı ve gerekçesinde "Yönetim Kurulu'nun işletmesel kararı" yazdığı aktarıldı.

İlgili Haberler
Etiketler :