THK Kayyum Heyetine istifa çağrısı: Görevi sürdüremeyeceğiniz aşikardır

THK Kayyum Heyetine istifa çağrısı: Görevi sürdüremeyeceğiniz aşikardır
THK eski yönetimi, "Görevinizi aksattınız. SGK hesaplara blokaj koydu" diyerek kayyum heyetini istifaya çağırdı.

Türk Hava Kurumu’nun bütün hesaplarına bloke konulduğu ve çalışanlarının maaşını dahi ödeyemeyecek duruma geldiği haberleri gündeme gelmişti.

Türk Hava Kurumu yaptığı açıklama ile haberleri doğrulamış ancak bayram öncesinde konulan blokenin kaldırıldığı duyurulmuştu.

Kayyum Heyeti, haberin aradan geçen süreye rağmen gündemin üst sıralarında yer kalması nedeniyle bugün bir açıklama daha yayınladı.

THK Kayyum Heyeti tarafından yapılan açıklamada,

Bazı basın yayın organlarında çıkan "THK'nın Hesaplarına Bloke" başlıklı haberlerden dolayı açıklama yapma gereği doğmuştur: Bahse konu haberlerde yer alan sorunlar, THK Kayyum Heyetinin Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı nezdinde yaptığı istişarelerle aşılmıştır. THK, bağlıları ve THK Üniversitesi hesaplarına SGK tarafından konulan herhangi bir bloke bulunmamaktadır" denildi.

293617604-10228910408572787-6456909882788418482-n.jpg

Bayram Duman: Büyük genel kurulu olağanüstü toplantıya çağırın

Türkiye gündemine oturan bloke kararının ardından THK eski Merkez Denetleme Kurulu Üyesi Bayram Duman bir açık mektup yayınladı. Duman şu ifadelere yer verdi:

Sn. THK Kayyum Heyetine açık mektup

Sizler THK'ya kanun gereği mahkeme tarafından belirli süreliğine ‘mevcudu korumak ve işleyişi sağlamak' adına atandınız. Görevinizin temelini, kamu kurumlarının THK'yı felce uğratacak tasarruflarını engellemek oluşturmalıydı. Çünkü sizler hem kamuda görevlisiniz hem de kayyum olarak THK'da kamu görevi yürütüyorsunuz.

Açıklamanızdan da anlaşıldığı gibi kayyumluk görevinizi aksatmış ve SGK'nın Kurum hesaplarına blokaj koymasına sebebiyet vermişsiniz.

Bu durumda artık bu görevi sürdüremeyeceğiniz aşikardır. Lütfen hiç vakit geçirmeden istifa ediniz ve THK Büyük Genel Kurulunun olağanüstü toplanıp seçim yapmasının önünü açın.

Milletimizin güzide kurumu THK, sizlerin başaramadığı kendi süreçlerindeki problemleri kamu menfaatine çözüp sürdürülebilirliği sağlayacak yönetim kadrolarına sahiptir.