Şile'den Acı Haber!

Şile'den Acı Haber!
İstanbul Şile'de sabah erken saatlerde sahile yüzmeye gelen 37 kişilik kafileden 4 kişi boğulma tehlikesi yaşadı. 1 kişi hayatını kaybetti.

Sultangazi'den otobüsle Kızılcaköy Sahili'ne gelen 37 kişilik yabancı uyruklu kafileden 4 kişi, cankurtaranların göreve başlamadığı bir saatte denize girip yüzdü.

Denize girenlerden 4 kişi boğulma tehlikesi yaşadı. İki kişi kafiledekilerin yardımıyla kurtarılırken, diğer iki kişi için arama kurtarma çalışması başlatıldı.

Bölgeye sahil güvenlik, Jandarma ve İtfaiye ekiplerine bağlı su altı arama kurtarma ekipleri sevk edildi.

Enes Kabbani isimli kişi ekipler tarafından kurtarılırken, 36 yaşındaki Mohammad Alkanavi hayatını kaybetti. Kurtarılan Kabbani, ambulansla Şile Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

67572.jpg

SABAH ERKEN SAATTE GİRMEK TEHLİKEYE DAVET

Cankurtaran eğitmeni Gürkan Çetiner, cankurtaranların olmadığı bölgelerde denize girilmesinin tehlikeli olduğunu ve bu tür kazaların sıklıkla yaşandığını belirtti.

Çetiner, sabahın erken saatlerinde denize girilmesinin de tehlikeli olduğunu ve cankurtaranların bu saatlerde mesaiye başlamadığını vurguladı.

67572-1.jpg

Çetiner, "Cankurtaran olmadığı bölgelerde denize girildiği zaman bu gibi sonuçlarla maalesef karşılaşılıyor. Sabah 07.00 sıralarında 30-35 kişilik bir kafile buraya geliyorlar ve direk denize giriyorlar. Deniz gerçekten çok tehlikeli. Oldukça yoğun dalgalı bir bölge. Maalesef bir kişinin cansız bedenine ulaşılıyor. Bir kişi biraz suyun üzerinde kalması sebebiyle oldukça açıkta, uzman kurtarma ekipleri tarafından alınıyor. Bir kişinin de tedavi altında olduğu söyleniyor. Sabahın erken saatlerinde girmiş olmaları tehlikeyi çağırıyor. Çünkü cankurtaranlar en azından plaj görevlileri, 09.00- 09.30'dan önce mesaiye başlamazlar. Şile bölgesinde büyük problemlerden bir tanesi sabahın erken saatlerinde ve gece saatlerinde denize girmek" dedi.

Kaynak:DHA