Seyit Torun: 2019 derman yılı olacak

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, 2019 yılının dertlere derman yılı olacağını söyledi

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Seyit Torun: 2019 derman yılı olacak

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, 2019 yılının dertlere derman yılı olacağını söyledi. Torun yayınladığı yeni yıl mesajında kimsenin umutsuzluğa kapılmamasını istedi ve “Lale Devri bitti, kır çiçeklerinin devri başlıyor” diyerek seçimlerden sonra yeni bir Türkiye’ye uyanacağımızı söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, “Türkiyemizin yeni yılını kurtlar, sağlık, mutluluk, bahar sevinci ve derman dolu bir yıl dilerim”   dedi.

Torun mesajında şunları kaydetti:

“Bir yıl daha bitiyor. Yolunda gitmeyen şeylerden, ekonomik krizden, demokrasi açığından söz ederek geçen yılı uğurlayabiliriz. Öyle yapmayacağız. Çünkü bizim işimiz sadece teşhisi değil, tedaviyi de içerir. Tedavisi umuttur. Umudumuzun içi de boş değil doludur. Biz o umuda “derman” diyoruz.

Çünkü biliyoruz ki, halkımız bu iktidardan yoruldu. Biliyoruz ki, dertler birikti, dermanını arıyor. Bunun için projemiz hazır: Derman Belediyeciliği... Öyle geleceğe yönelik bir vaat de değil. CHP’li belediye başkanlarınca yönetilen tüm kentlerde yapıldı ve sonuçları ortada.

O yüzden diyoruz ki, 2019 derman yılı olacak. “Bu bir yerel seçim, ancak bir genel seçimin halledebileceği sorunları nasıl çözsün?” diye sorulabilir. Bu sorunun cevabı bir başka soruda gizli: Bereketli kentler mi CHP’li oluyor, yoksa CHP’li kentlerde mi bereket artıyor? Kuşkusuz CHP’ye oy veren il ve ilçelerde mutluluk ve bereket artıyor. İşte biz bu mutluluğun ve bereketin tüm ülkemize yayılmasını istiyoruz.

Kimse umutsuzluğa kapılmasın. Lale Devri bitti, kır çiçeklerinin devri başlıyor. Önümüz Mart. Mart’ın sonu bahar. “