Selahattin Demirtaş’tan Diyarbakır Eleştirisi

Selahattin Demirtaş’tan Diyarbakır Eleştirisi
Selahattin Demirtaş, "Ülkede iç savaş için birileri harekete geçmiş ülkede Cumhurbaşkanı, Başbakan ortada yok. İçişleri, Adalet Bakanı ortada yok" dedi.HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, “Ülkede iç savaş için birileri...

Selahattin Demirtaş, "Ülkede iç savaş için birileri harekete geçmiş ülkede Cumhurbaşkanı, Başbakan ortada yok. İçişleri, Adalet Bakanı ortada yok" dedi.

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, “Ülkede iç savaş için birileri harekete geçmiş ülkede Cumhurbaşkanı, Başbakan ortada yok. İçişleri, Adalet Bakanı ortada yok” dedi.

Diyarbakır ‘da dün yaşananlarla ilgili bir açıklama yapan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş , üç HDP’linin infaz edildiğini söyleyerek, tüm saldırıların partilerine yöneldiğini ama saldırıya uğramalarına rağmen suçlanan taraf olduklarını belirtti. Demirtaş, Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın konuyla ilgili sessizliğini korumasını da sert sözlerle eleştirdi. Demirtaş’ın konuyla ilgili açıklamasından satır başları şöyle:

SİLAHLI ÖRGÜT DEĞİLİZ

Katledilen biz, hükümet tarafından suçlanan da biz. Yapamıyorsanız bırakın. İş yapamayacak durumdaysanız ülkeyi yönetecek birileri çıkar. Biz silahlı örgüt falan değiliz. Kimin elinde silah var. herkes biliyor. Herkes ama herkes sağduyu ile sabırla hareket etmeli.

Provokasyonları boşa çıkardık ama bedelleri ağır oldu. Her gün cenaze törenlerimiz var. Cumhurbaşkanı, Başbakan hala sessiz. Bu ülke AKP’li, AKP’siz yolunu yürüyecektir.

HDP HEDEF HALİNE GETİRİLMİŞ DURUMDA

Şu anda ülkenin bir çok yerinde HDP hedef haline getirilmiş durumda. Halk bir tercihte bulundu. Herkesin saygı duyması lazım. Partimizle ilgili meşruiyet tartışması yapan zavallıdır. Ne kadar da saldırsalar da HDP duruşunu gösterecek. Biz kurbanlık koyun da değiliz.

KENDİMİZİ BORÇLU HİSSEDİYORUZ

Türkiye halklarına kendimizi borçlu hissediyoruz. Kriz, kaos yaratamayacaklar. Bizim olgun duruşumuz olmasaydı bugün ülkede nefes alınamayacak hale gelinecekti.

BARAJI EMANET OYLARLA AŞMADIK

Biz yüzde 13 oy aldık. Bunun içinde bir tane bile emanet oy varsa değerlidir. Fakat biz emanet oylarla barajı aşmış değiliz. Güçlü bir tabanımız var. HDP tümüyle emanet oylarla buradadır yaklaşımı doğru olmaz elbette. HDP ile yan yana gelemeyiz diyenler var. HDP ile yan yana durmak ancak size şeref kazandırır. Bizimle yan yana duranlar şerefli, onurlu duruşumuzdan sahiplenmiş olurlar.