Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı!

Kocaeli'de mezuniyet töreninde yaşanan olaya ilişkin 2 müfettiş görevlendirildi. Kocaeli Valiliği, olaya ilişkin açıklama yaparak, kız öğrencilerin kıyafetleri nedeniyle okula alınmamasına ilişkin soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Kocaeli Valiliği, bir okulun mezuniyet töreninde yaşandığı iddia edilen olayla ilgili 2 müfettişin görevlendirildiğini bildirdi.

MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRİLDİ

Valilikten yapılan açıklamada, "Gebze ilçemizdeki bir okulun mezuniyet töreninde meydana geldiği iddia edilen ve bazı sosyal medya hesapları ile basında yer alan iddia ve haberlerle ilgili gerekli incelemeleri yapmak üzere Valiliğimizce 2 eğitim müfettişi görevlendirilmiştir. Konu tüm yönleriyle incelenmektedir." ifadelerine yer verildi.

Vali Seddar Yavuz da sosyal medya hesabından "Öncelikle mezun olan gençlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Valiliğimizce iki eğitim müfettişi inceleme ve soruşturma için görevlendirilmiştir." paylaşımında bulundu.,

Kocaeli’de bir lisede düzenlenen mezuniyet töreninde bazı kız öğrenciler, 'uygunsuz kıyafet' gerekçesiyle alana alınmadı. Öğrenciler ve aileleri, okul yönetimine büyük tepki gösterdi.