Meteoroloji'den önemli uyarı... Öğleden sonra başlayacak 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden hava durumu verileri paylaşıldı. Bugün öğlen saatlerinden itibaren Ege'de, akşam saatlerinden itibaren ise Marmara'da fırtına etkili olacak

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Meteoroloji'den önemli uyarı... Öğleden sonra başlayacak 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden hava durumu verileri paylaşıldı. Bugün öğlen saatlerinden itibaren Ege'de, akşam saatlerinden itibaren ise Marmara'da fırtına etkili olacak. İstanbul'da öğlen saatlerinden itibaren fırtına etkisini arttıracak. Ayrıca fırtına Antalya ve Muğla'da da etkili olacak. 

Türkiye yağışlı ve serin havanın etkisi altına giriyor. İstanbul bugün fırtınanın yanı sıra yağışlı havanın etkisinde olacak. Türkiye’nin iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege (Afyonkarahisar hariç), Batı Akdeniz, Eskişehir, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Karabük çevreleri ile Mersin’in kuzey kesimlerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey Ege’de rüzgarın bugün (çarşamba) öğle saatlerinden itibaren kuvvetini artırarak kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına, yarın (çarşamba) akşam saatlerinden itibaren de yer yer 9 (90 km/sa) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın cuma sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi tahmin edilmektedir.

Marmara’da bugün (çarşamba) akşam saatlerinden itibaren rüzgarın kuvvetini artırarak kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın perşembe sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi tahmin edilmektedir. Antalya’da beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, bu gece saatlerinden itibaren etkisini artırarak Perşembe (14.02.2019) günü sabah saatlerine kadar 24 saatlik periyotta il merkezi ve batı ilçelerinde (Kemer, Finike ve Demre) kuvvetli (40-75 kg/m2) ve Kumluca’da çok kuvvetli (51-100 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.