Mabel Matiz'den ÖSYM açıklaması

Mabel Matiz'den ÖSYM açıklaması
ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, YKS'de Mabel Matiz'in şarkı sözünün geçtiği soruya ilişkin inceleme başlatıldığını duyurmuştu. Mabel Matiz sosyal medya hesabı üzerinden duruma yönelik açıklama yaptı.

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen YKS'de Mabel Matiz'in şarkısından bir sözün geçtiği soru sorulmuş ve sınavın ardından Mabel Matiz sosyal medyada çok konuşulanlar arasına girmişti. Yeni Akit’e konuşan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün soruya ilişkin inceleme başlatıldığını duyurdu.

 

‘Değer yargıları’ vurgusu yapılarak inceleme başlatılmasının ardından açıklama yapan Mabel Matiz, “Eh, hayatın sınavları bitmez demiştim : ) Bi’ yoklama da burdan geldi.” dedi.

Matiz’in açıklaması:

"Selam : ) Müziğimle hayati bir sınavın sorularına konu olmak beni çok mutlu etti. Şimdi ise aynı sınav üzerinden kişisel değerlerimin konu edilmesini hayretle izliyorum. Adımın yanına coğrafi işaret logosu konmasına ramak kalmışken, sınandığım şeye bak.

Eh, hayatın sınavları bitmez demiştim : ) Bi’ yoklama da burdan geldi.

Yoğun destek ve sevgi mesajlarınızı içim büyüyerek okuyor ve kabul ediyorum. Bugüne dek müziğimle anlatmak istediğim şeyin ne kadar iyi anlaşıldığını yine sizin yazdıklarınızdan anlıyor ve daha da güçlü hissediyorum.

Müziğimi yapmaya, hikayeler anlatmaya ve bu ülkenin bir parçası olmaya gönülden devam edeceğim. 

Bir başka sınavda görüşmek üzere…"

Etiketler :