Kılıçdaroğlu 'İsias Otel' için KKTC'de

Kılıçdaroğlu 'İsias Otel' için KKTC'de
Depremde yıkılan İsias Otel, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden (KKTC) gelen 26 çocuğa mezar oldu. Ailelerin adalet mücadelesi devam ederken Kemal Kılıçdaroğlu eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte KKTC'ye gittiğini Twitter hesabından duyurdu. Kılıçdaroğlu, ailelere taziye ziyaretinde bulundu.

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerle Adıyaman'da İsias Otel onlarca kişiye mezar oldu. Otelde 43 kişilik turist rehberi kafilesinden 30 kişi hayatını kaybederken 35 kişilik KKTc'den gelen ortaokul voleybol takımı kafilesinden ise kurtulan olmadı. Otelde kaç kişinin kaldığına ilişkin ise net bir bilgi bulunmuyor.

Kıbrıslı aileler adalet taleplerini her gün yinelerken sorumluların gerekli cezayı alması için mücadele ediyor.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İsias Otel'de çocuklarını kaybeden aileler ile bir araya gelmek için KKTC'ye gitti.

chp-genel-baskani-ve-cumhurbaskani-adayi-kilicdaroglu-esi-selvi-kilicdaroglu-ile-kktcde-7643-dhaphoto9.jpg

'Hayatımızın en zor günlerinden biri olacak'

Kılıçdaroğlu Twitter hesabından şu mesajı paylaştı:

"Yavru vatanımızın evlatları, Adıyaman İsias Hotel’de cinayete kurban gittiler. Ailelerle görüşmek üzere, Selvi Hanım ile az önce KKTC’ye geldik. Yavru vatanın çığlığına sessiz kalınmayacak. Selvi Hanım ve benim için, hayatımızın en zor günlerinden biri bugün olacak."

chp-genel-baskani-ve-cumhurbaskani-adayi-kilicdaroglu-esi-selvi-kilicdaroglu-ile-kktcde-7643-dhaphoto7.jpg

Ailelere taziye ziyaretinde bulundu

Kılıçdaroğlu, hayatını kaybeden Gazimağusa Türk Maarif Koleji kız ve erkek voleybol takımı oyuncularının, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.

chp-genel-baskani-ve-cumhurbaskani-adayi-kilicdaroglu-esi-selvi-kilicdaroglu-ile-kktcde-7643-dhaphoto10.jpg

CHP lideri ve Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu, Yeniçeri, Tülek, Nurluöz, Sabancı, Kalaycı, Karasel ve Aktuğralı ailelerine bağ sağlığı dileklerini iletti.

Kaynak:halktv.com.tr