Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın anketçilere neden güvenmediğini açıkladı!

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın anketçilere neden güvenmediğini açıkladı!
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın, "Çok açık ve net bir şey söyleyeyim. Benim artık bu anketlere vesaire güvenim kalmadı" sözleri Hürriyet yazarı Hande Fırat tarafından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na soruldu

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın, "Çok açık ve net bir şey söyleyeyim. Benim artık bu anketlere vesaire güvenim kalmadı" sözleri Hürriyet yazarı Hande Fırat tarafından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na soruldu. Kılıçdaroğlu, "Anketçiler aynı anketçiler. Şimdi o insanlara güven duymadığını ifade ediyor. Niye güven duymadığını ifade ediyor? Çünkü sonuçları kendisini tatmin etmiyor, rahatsız o sonuçlardan" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçimle ilgili tüm merak edilenleri Hürriyet Gazetesi'nden Hande Fırat'a açıkladı.

SOKAĞA GÜVENİYORUZ

CHP Genel Başkanı, anketleri takip ettiklerini, sonuçlara, sordukları sorulara ve verilen yanıtlara baktıklarını belirterek, “Biz aslında ankete değil, sokağa güveniyoruz. Şöyle: Bir yere toplantıya giderken, sokaktaki insanların, esnafın gösterdiği ilgiye bakıyoruz. İlgi eskiye göre çok daha fazla, daha güzel bir ilgi var. Anketçiler çalışıyorlar. Kendi görevlerini yapıyorlar” dedi. Kılıçdaroğlu, vatandaşlardan “başıma bir şey gelir korkusu” ile yüreğindeki yanıtları vermeyenler olduğunu da iddia etti: “Anketler bu haliyle bile Erdoğan’ı mutlu etmiyor, ‘korku’ ortadan kalksa anketler çok daha fazla mutsuz edecek kendisini” dedi.

ERDOĞAN ANKET SONUÇLARINDAN RAHATSIZ

Kılıçdaroğlu’na Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve AKP'li kurmayların anketlere ilişkin açıklamalarına ilişkin Kılıçdaroğlu, “Anketçiler aynı anketçiler. Şimdi o insanlara güven duymadığını ifade ediyor. Niye güven duymadığını ifade ediyor? Çünkü sonuçları kendisini tatmin etmiyor, rahatsız o sonuçlardan. Ama asıl düşünmesi gereken, Türkiye bu hale neden geldi? 17 yıldır ülkeyi yöneten bir insan nasıl olur da böyle bir olumsuz tabloyu Türkiye’de yaratır, asıl bunu sorgulaması lazım. Anketçileri sorgulamanın bir mantığı yok ki” yanıtını verdi.

CHP Genel Başkanı, Ankara, İstanbul, Adana, Mersin, Antalya ve Bursa’da durumun gayet iyi olduğunu açıkladı.

ANKARA TARTIŞMASI

Anketlerle ilgili tartışma Ankara sonuçları özelinde başlamasıyla ilgili Kılıçdaroğlu, “Mansur Bey önde görünüyor. Mansur Yavaş Türkiye Cumhuriyeti başkentine kimlik kazandıracak. Başkent kimliği kazandıracak” yanıtını verdi.

KARARSIZ SEÇMENE ÇAĞRI

Anketlerle ilgili tartışmalar sürse de hemen hepsinde dikkati çeken kararsız ve sandığa gitmeyecek seçmenin oranının yüksek olabileceği ile ilgili CHP Genel Başkanı,“Bu seçimlerin önemli olduğunu bilmelerini ve sandığa giderken vicdanının sesini dinlemelerini istiyorum. 17 yılda ellerinde her türlü imkân vardı, her türlü yönetim gücü vardı. 17 yılın sonunda memleketi getirip soğan kuyruğuna muhtaç ettiler. Dolayısıyla vatandaşın sorgulayarak, haklarını kullanarak sandığa gidip oy kullanmasını istiyorum” dedi.

BAHÇELİ’YE ANKARA YANITI

Kılıçdaroğlu, partisine ve kendisine ‘Cumhur İttifakı’ndan yöneltilen iki suçlamayla ilgili de konuştu. İlki MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “HDP Ankara’da kimin yanında? Ankara zillete bulanmış, Türkiye düşmanlarının arkasına saklanmış CHP’nin eline geçmemelidir” açıklaması. Kılıçdaroğlu, bu suçlamaya karşı “Ankara Kuva-yi Milliye ruhunun yükseleceği bir kent olacak” dedi.

SEÇİM SLOGANI KAHVEHANEDE DOĞDU

İkincisi ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Seçim sloganları Pensilvanya’dan belirlendi” suçlaması. CHP Genel

Başkanı, sloganın İznik’te vatandaşlarla bir kahvede sohbet ederken ortaya çıktığını anlattı. Kılıçdaroğlu, “Vatandaşlarla sohbet ederken ‘Martın sonu inşallah bahar olur’ dendi ve orada doğdu” dedi. FETÖ ile mücadele edilmesini istediklerini belirtti ve Fettah Tamince ile ilgili iddiaları tekrarladıktan sonra ekledi: “Sorun iktidarın ikiyüzlü siyasetinde. Garibanlar içeride, parası olanlar dışarıda.”