İzmir Aliağa Belediyesi sanal market kurdu

İzmir Aliağa Belediyesi sanal market kurdu

İzmir'in Aliağa ilçesinde coronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşlar için temel gıda ihtiyaçları için sanal market kurdu.

Aliağa Belediyesi tarafından sanal pazar kuruldu. “Siz evde kalın, biz size getiririz” sloganı ile kurulan aliagasemtpazari.com sitesi hizmete girdiği ilk günden yoğun ilgi gördü.

İlk günden yüzlerce sipariş verildi 

Sözcü'den Mustafa Sarıipek'in haberine göre; Aliağa Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Medya İletişim Birimi tarafından yapılan açıklamada hizmete açılan aliagasemtpazari.com internet sitesinin ilk günden yüzlerce sipariş verildiği ve siparişlerin vatandaşların adreslere teslim edildiği belirtildi.

10.00-19.00 saatleri arasında verilen siparişler aynı gün teslim

Vatandaşlar, verilen siparişlerin ödemelerini ister site üzerinden kredi kartı, isterlerse kapıda nakit veya pos ile yapabiliyor. 10.00- 19.00 saatleri arasında verilen siparişler gün içinde, saat 19.00'dan sonra verilen siparişler ise sonraki gün saat 10.00'da adreslere ulaştırılıyor.

Öncelikle sebze, meyve ve bakliyat ürünlerinin satışa sunulduğu sitede kısa süre içinde kahvaltılık ve temizlik ürünleri başta olmak üzere farklı kategorilerde çok sayıda ürün de sanal raflarda yerini alacak.