İYİ Parti'den İmamoğlu ve Yavaş açıklaması

İYİ Parti'den İmamoğlu ve Yavaş açıklaması
Millet İttifakı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı adayı olarak ilan etti. İYİ Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Başdanışmanı Kürşad Zorlu, 4 gün süren sancılı süreçte neler yaşandığını açıkladı, iki belediye başkanı Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş formülü ile ilgili konuştu.

İYİ Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Başdanışmanı Kürşad Zorlu, NTV'de Funda Görey'in soruları yanıtladı.

İşte röportajdan öne çıkan satırbaşları:

AKŞENER, MİLLETİ İÇİN ADIM ATTI

Sayın Akşener, milleti için adım attı, Türkiye'nin önünü açmak için çalıştı. Bir hususun altını çizmek istiyorum. İYİ Parti ve Genel Başkanımız Meral Akşener, bu ülkenin aydınlık yarınlara kavuşması için yılmadan bugünlere geldi. Genel Başkanımız Millet İttifakı'nın çimentosudur.'

MASADA KRİZ NASIL AŞILDI?

Herkesin kazanacağı bir fomülü hayata geçirdik.

İMAMOĞLU-YAVAŞ FORMÜLÜ

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş, Millet İttifakı'nın başarılarıyla Türkiye'de yeni bir dönemin umudunu taşıdılar. Ve milletimizde bir heyecan uyandırdılar. Bizim ilkesel durumuşuzda bir farklılık olmadı. Biz halkın bu tercihini yeniden milletimizin huzuruna sunmayı başardık. Seçim kazanıldıktan sonra en uygun sürede atamalar yapılacaktır.

CHP'NİN HDP İLE GÖRÜŞMESİ

CHP'nin ya da diğer partilerin başka partiyle görüşmesinde sorun yok. AK Parti de HDP ile anayasa görüşmeleri sürecinde HDP ile bir görüşme gerçekleştirdi.

ALTILI MASA'NIN ADAYI KILIÇDAROĞLU

Parlamenter sisteme geçeceğiz, ve Genel Başkanımız Meral Akşener Başbakan olacak.'

LİDERLER ORTAK MİTİNG YAPACAK MI?

Nasıl bir çalışma yürütüleceğine dair tablo önümüzdeki günlerde netleşecektir. İYİ Parti olarak hazırlıklarımız var, haftaya netleşir.