İstifası kabul edilmeyen Soylu: 'Bizi bir kez daha babasız bırakma' şeklindeki mesajlar beni etkiledi

İstifası kabul edilmeyen Soylu: 'Bizi bir kez daha babasız bırakma' şeklindeki mesajlar beni etkiledi

Dün gece istifasını açıklayan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından istifası kabul edilmeyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Şehit çocuklarının 'Bizi bir kez daha babasız bırakma' şeklindeki mesajları beni etkiledi" dedi.

Dün akşam duyurduğu istifa kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edilmeyen ve göreve devam edeceğini açıklayan Soylu, süreçle ilgili A Haber'e açıklamalarda bulundu.

Bursalı'nın aktardığına göre, Soylu, istifasının perde arkasına ilişkin yaptığı açıklamalarda 4 unsura dikkat çekerek şunları söyledi: 

-"Sayın Cumhurbaşkanımızın büyük liderliğinde, yaşadığımız büyük badirenin içinde bir vesileyle özellikle şahsım tarafından sorumlu olduğum eksikliği büyük bir alicenaplıkla insanı boyutta ele almasına bizim tarafımızdan bigane kalınması sorumsuzluk olurdu."

- "Milletimizin cuma gecesi yaşananlara samimiyetle bakması, ve yaşananlarda iyi niyetten şüphe etmemesi de benim bu kararımı değiştirmeme önemli etki ve katkı yaptı."

- "MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin özellikle böyle bir dönemde sorumluluğa davet eden sözlerine kayıtsız kalmak sorumsuzluk olurdu. Bahçeli'yi arayarak teşekkür edeceğim."

- "Şehit çocuklarının 'Biz zaten babasız kaldık. Bizi bir kez daha babasız bırakma' şeklindeki mesajları beni etkiledi."