İşte Sofuoğlu’nun masasındaki 3.350 TL’lik saat kabı

Meclis'te ayaklarını uzattığı fotoğraf ile tepki çeken motosiklet sporcusu ve milletvekili Kenan Sofuoğlu'nun masasındaki Louis Vuitton saat çantasının fiyatının 3.350 TL olduğu ortaya çıktı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
İşte Sofuoğlu’nun masasındaki 3.350 TL’lik saat kabı

Lamborghini’si ile Meclis’e gelmesi büyük olay olan başarılı motosiklet sporcusu Kenan Sofuoğlu’nun meclisteki odasında danışmanlarına karşı ayağını uzatarak ’emirerlerim’ başlığı ile fotoğraf paylaşması gündem olmuştu.

Bu fotoğraf üzerine Sofuoğlu’na büyük tepki yükseldi. Öyle ki kendi partisinin grup başkanvekili Bülent Turan da ‘umarım tekrarı olmaz’ yorumunu yaptı.

Sofuoğlu fotoğrafın ardından ‘siyasete espri katmak istedim’ yorumunda bulunmuştu.

Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök bugünkü yazısında Sofuoğlu’nun masasındaki Louis Vuitton çantaya dikkat çekti.

Sozcu.com.tr masadaki o çantanın bir gözlük kabı olduğunu içinin üç tane saat aldığını ve Louis Vuitton’ın resmi internet sitesinde fiyatının 500 pound yani 3.350 TL olduğunu tespit etti.

Sofuoğlu şu ana kadar verdiği bir kanun teklifi veya kamuoyunda önderliğini yaptığı herhangi bir sorun hakkındaki görüşleriyle dikkat çekmezken lüks yaşam tarzını Meclis’e taşımasıyla konuşuluyor.

22 Mayıs 2018 tarihinde milletvekili adayı olan Sofuoğlu o tarihten önce bir adaylık başvurusu yapmayı düşünmediğini söylemişti. Sofuoğlu,”Dün Cumhurbaşkanımızla yaptığımız telefon görüşmesinden sonra benim bir adaylık başvurum yoktu, ilk önce onu yetiştirdim. Birkaç saat sonra ismimi listelerde görmem ve bugün ki erkenden koşturmacaların başlaması tabi hızlı gelişiyor benim için” diye konuşmuştu.

‘DAHA YOLUN BAŞINDAYIM’

Sofuoğlu sözlerine şöyle devam etmişti: Bana böyle görev yüklendiği için de kendimi sorumlu hissediyorum çünkü bugüne kadar yapmış olduğum her şeyde elimden gelenin daha fazlasını yapmaya çalışmışımdır. Tabii ki bu yüklenen görevde de inşallah elimden geleni yapacağım. Allah’ın izniyle de başta memleketim Sakarya olmak üzere ülkemize faydalı işler yapmak için hep uğraşacağız. Dünyanın her bir yerini gezdim 20 yıl boyunca çok şeyler, çok yerler gördük. İnşallah kazandığımız o tecrübeleri buradaki teşkilatlardaki büyüklerimizin desteğiyle de inşallah memleketimize, ülkemize faydalı olmak için kullanacağım. Daha yolun başındayım, öğrenecek çok şeyim var, hakkımızda hayırlısı olur inşallah. İnşallah faydalı işler yapmayı Rabbim bize nasip eder.