İstanbul'da Ürküten Görüntü: Megakenti Vurup Geçecek!

İstanbullular güne yağışlı havayla uyandı. Bugün öğle saatlerine kadar sağanak yağış etkili olacak. Hava Forum, X hesabından megakentin semalarından ürküten görüntü paylaştı.

Meteorolojinin son değerlendirmesine göre İstanbul'da bugün yağışlı ve 'gri' hava etkili olacak. İstanbullular güne sağanak yağışla uyanırken Hava Forum, ürküten bir görüntü paylaştı.

X hesabından yapılan paylaşımda, İstanbul'da 'raf bulutların' etkili olduğu ifade edildi. Hava Forum, "İstanbul'da belirgin bir "Shelf Cloud" yani raf bulutu oluştu. Sağanak yağmur hattı megakenti vurup geçecek..." dedi.

3-001.png

YAĞMUR HAZIRLIKSIN YAKALANDILAR

Avrupa Yakası'nda, Avcılar, Esenyurt, Beylikdüzü, Şişli, Beyoğlu ile Beşiktaş'ta da yağmura hazırlıksız yakalanan ve şemsiyesi olmayan vatandaşlar ıslanmamak için köprü altlarına, duraklara, iş yerleri ve apartmanların girişlerine sığındı.

Taksim Meydanı'nda bazı turistler bina altlarında durmak zorunda kaldı. Fırtına'nın etkisiyle bazı vatandaşların şemsiyeleri ters döndü.

Anadolu Yakası'nda Kadıköy, Üsküdar, Ümraniye, Beykoz, Çekmeköy, Ataşehir, Maltepe, Tuzla, Pendik, Kartal ile Sultanbeyli de yağmur etkili oldu.

İBB Trafik Yoğunluk Haritası'na göre, kent genelindeki trafik yoğunluğu saat 11.20 itibarıyla yüzde 29 olarak ölçüldü.

2-001.png

1-001.png