Halk TV Canlı Yayın
İstanbul'da büyük yangın: 3 fabrika kül oldu
İstanbul Esenuyurt'ta sabah saatlerinde bir fabrikada yangın çıktı. Yangın bitişikteki alüminyum ve tekstil fabrikalarına da sıçradı. Kısa sürede büyüyen yangının söndürülmesi için 98 araç ve 180 personel seferber oldu

İstanbul Esenuyurt'ta sabah saatlerinde bir fabrikada yangın çıktı. Yangın bitişikteki alüminyum ve tekstil fabrikalarına da sıçradı. Kısa sürede büyüyen yangının söndürülmesi için 98 araç ve 180 personel seferber oldu. Can kaybının yaşanmadığı yangın İstanbul'un farklı ilçelerinden gelen itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alındı.

İstanbul Esenyurt’ta bulunan Kıraç Evren Oto Sanayi Sitesi bulunan bir palet fabrikasında yangın çıktı. Bir anda büyüyen yangın, binanın yanında bulunan alüminyum ve tekstil fabrikalarına sıçradı. Yangına çok sayıda ilçeden gelen itfaiye ekipleri müdahale etti.

İBB’DEN AÇIKLAMA

Esenyurt’ta bir palet fabrikada çıkan büyüyerek yan fabrikalara da sıçrayan yangın ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden açıklama yapıldı. Açıklamada şöyle denildi; “Esenyurt Akçaburgaz’da yaklaşık 4 bin metrekare açık alanda paletlerde yangın çıktı. Yangının 3 katlı ve 4 katlı işyerlerine sirayet oldu. Yangın kontrol altına alınıyor. Yangına İstanbul Büyükşehir İtfaiyesi Esenyurt Kıraç, Esenyurt, Avcılar, Beylikdüzü, Mimarsinan, Başakşehir, Hadımköy, Bakırköy, Şişli, Fatih, Bağcılar, Kartal, Kadıköy, Sultangazi, Silivri  Grupları  tarafından müdahale edilmektedir. Yol Bakım’dan paletli JCB ve Hamidiye’den su tankerleri gönderildi. Yangına 98 araç 180 personelle müdahale ediliyor”

VALİLİK’TEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, ‘Esenyurt ilçemizde meydana gelen üç fabrikayı etkileyen yangın İ.B.B İtfaiye ekiplerince kontrol altına alınmış olup, herhangi bir ölü ya da yaralı bulunmamaktadır’ denildi.

ESENYURT BELEDİYE BAŞKANI: CAN KAYBI YOK

Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe yangınla ilgili yaptığı ilk açıklamasında, ‘Çıkış sebebiyle ilgili bir bilgi yok. Ancak can kaybı yok, sevindirici tarafı bu. Ekiplerimiz müdahale ediyor. Yandaki iş merkezlerine de sıçramış şu anda. Ama can kaybı olmadığını biliyoruz. Yangının çıkış noktası palet fabrikası. Palet olduğu için de yangının yayılması hızlanmış. 20 dakika içinde ayrıntılar netleşecek’ dedi.

İŞTE YANAN FABRİKA VE İŞ MERKEZİ