Güvenlik şortlu kıza: Böyle gezip, göğüslerini açamazsın

Güvenlik şortlu kıza: Böyle gezip, göğüslerini açamazsın
İstanbul Maçka Parkı'nda yaşanan olayda; parkın güvenlik görevlilerinden birinin, şort giyen bir genç kıza, "Bu kıyafetle parka girmene izin vermem

İstanbul Maçka Parkı'nda yaşanan olayda; parkın güvenlik görevlilerinden birinin, şort giyen bir genç kıza, "Bu kıyafetle parka girmene izin vermem. Göğüslerini açamazsın" dediği ve bu yüzden taraflar arasında tartışma yaşandığı öne sürüldü. O anlar ise parkta bulunan bir kişi tarafından cep telefonuyla kaydedildi. Vatandaşlar özel güvenliğe ve olay yerine gelen polise tepki gösterdi.

Görgü tanıklarının ifadesine göre, akşam saatlerinde özel güvelik görevlileri parkta oturan kadınları parktan çıkarmak istedi.

Olaya ilişkin görüntüleri sosyal medyaya aktaran Samet Özçelik adlı kullanıcı, özel güvenlik görevlisinin kadınlara “Bu kıyafetle parkta dolaşmana izin vermiyorum, göğüslerini açamazsın” dedikten sonra polis çağırdı.

Olay yerine gelen polis ve özel güvenlik görevlileri parktakilerin tepkisi ile karşılaştı. Sosyal medyada hızla yayılan videoda parka gelen polisin özel güvenlikler alarak olay yerinden uzaklaştığı, tepkisini dile getiren bir genç kızın ise “şikayetçi olacağım” dediği görülüyor.

MAÇKA DEMOKRASİ PARKINDA "KIYAFETİME KARIŞMA" EYLEMİ

Kıyafetime karışma diyen kadınlar yaşam tarzına müdahalelere sessiz kalmıyor. Kadınlar, Maçka Parkı'nda güvenlik görevlisi tarafından 'açık giyindi' bahanesiyle dışarı atılmaya çalışılan Çağla Köse ile birlikte bu akşam saat 19.00'da Maçka Demokrasi Parkı havuz başında buluşuyor.

Etiketler :