EYT Davasında Bu da Oldu: Hakan Peker Klibi Delil Sayıldı!

EYT Davasında Bu da Oldu:  Hakan Peker Klibi Delil Sayıldı!
Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) yasasının yürürlüğe girmesinin ardından 2 milyondan fazla kişi emekli oldu. Ancak, bu süreçte yaşanan bazı sorunlar da ortaya çıkmış durumda. Bu sorunlardan biri de eski manken Meltem Ören'in başına geldi. Ören, sigorta girişinin 9 yıl sonraya atıldığını fark etti ve ajansına dava açtı.

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) yasasının yürürlüğe girmesinin ardından 2 milyondan fazla kişi emekli oldu. Bu süreçte başvuru yaparken eski model Meltem Ören de e-Devlet hesabına girdi ve sigorta giriş tarihini görünce şaşkınlık yaşadı.

HAKAN PEKER KLİBİ DELİL SAYILDI

Ören'in sigorta giriş tarihinin 2000 yılında olduğunu fark etmesi üzerine ajansına dava açtı. Mahkemede delil olarak Hakan Peker'in 'Kolay mı unutmak' şarkısının klibinde oynayan Ören, şarkıcının kendisini arayarak gerekirse şahitlik yapacağını belirtti.

ekran-goruntusu-2024-03-03-132030.png

Meltem Ören, 90'lı yılların tanınan isimlerinden biri olarak Emeklilikte Yaşa Takılanlar yasasından yararlanmak istedi. Ancak e-Devlet'e giriş yaptığında, sigorta giriş tarihinin 2000 yılında olduğunu görmesi şaşkınlık yarattı. Ören, bunun üzerine ajansına dava açtı.

Hakan Peker'in 90'lı yıllarda popüler olan şarkısı 'Kolay mı unutmak'ın klibi sunuldu. Meltem Ören, bu şarkıcının kendisini aradığını ve gerekirse şahitlik yapacağını belirtti. Avukatı aracılığıyla konuşan Ören, 1991 yılına ait klipler ve 1994-1995 yılına ait kataloglar gibi delillerin de mahkemeye sunulduğunu ifade etti. Eski model şimdi mahkemeden çıkacak kararı bekliyor.