Eski Bakan Mehmet Ali Yılmaz Evinde Ölü Bulundu!

Eski spordan sorumlu devlet Bakanı ve Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz İstanbul Beşiktaş'taki evinde ölü bulundu.

Eski Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Ali Yılmaz, İstanbul Rumelihisarı'ndaki evinde ölü bulundu.

Bir dönem Trabzonspor Kulübü’nün de başkanlığını yapan Yılmaz’ın cansız bedeni, evine gelen kızı tarafından bulundu. Yılmaz 1991 1993 yılları arasında Bakanlık görevini yapıyordu.

İlk incelemede, Yılmaz'ın ölümünde şüpheli bir durum tespit edilemediği öğrenildi. Evinde yardımcısıyla yaşayan Yılmaz'ın sağlık sorunları yaşadığı öğrenildi.

Yardımcılarının uzun süre uyumasından şüphelendiği, ardından hayatını kaybettiğinin fark edildiği belirlendi.

6251962745d2a08840276c09.webp

KALP KRİZİ GEÇİRDİĞİ ÖĞRENİLDİ

Hastane kontrollerinde ölümcül bir rahatsızlığı olmadığı Yılmaz'ın vefat nedeninin kalp krizi olduğu belirtildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Yılmaz'ın cenazesi Rumelihisarı'nda bulunan evinden kaldırıldı. Cenaze töreni tarihi için henüz net bir bilgi verilmedi.

istanbul-eski-bakan-mehmet-ali-yilmaz-44453.jpg

istanbul-eski-bakan-mehmet-ali-yilmaz-44453-1.jpg

"BABAMIZI KAYBETTİK"

Mehmet Ali Yılmaz'ı 30 yıldır tanıdığını söyleyen Mehmet Zekayi Alatlı, "Akşam yatıyor. Sabah ölüsünü kızı Fatma buluyor. Devamlı buraya geliyordu, görüyorduk. Dün de selam gönderdim aldı selamı. Bugün de böyle oldu. 30 yıldır tanıyorduk. Ama hakikatten babamızı kaybettik" dedi.

"GENEL DURUMU GAYET YERİNDEYDİ"

Mehmet Ali Yılmaz'ın evine gelen Erol Köse, "Son güne kadar yanındaydık. Gayet iyiydi. Bel sorunu vardı. Fıtık tedavisi teşhisi için 2.5 gün hastanede kalmıştı. Ama genel durumu gayet yerindeydi. Ben de şokun içindeyim. Fıtık ve ağrı için hastaneye gitmişti. Başka bir problemi yoktu. Başımız sağ olsun. Adam gibi adamdı" diye konuştu.

MEHMET ALİ YILMAZ KİMDİR?

1991 ile 1995 yılları arasında Doğru Yol Parti (DYP) Trabzon milletvekili olarak görev yaptı. Ayrıca, 49. ve 50. Dönem hükümetlerinde Spordan Sorumlu Devlet Bakanı olarak görev aldı.

Trabzonspor Kulübü Onursal Başkanı olan Mehmet Ali Yılmaz, 1982-2001 yılları arasında çeşitli dönemlerde Trabzonspor Kulübü Başkanlığı görevini üstlendi.

Bankacılık, Basın alanlarıyla ilgilendi. Tek-Art Holding ve Yılmaz Yayınları AŞ Yönetim Kurulu Başkanı, Güneş Gazetesi sahibi, Titibank Yönetim Kurulu Başkanı, Trabzonspor Kulübü Başkanı, Mühendisler Odası, Müteahhitler Sendikası, İstanbul gazeteciler Cemiyeti, Gazete sahipleri Sendikası ve Türkiye Spor Yazarları Derneği Üyesi olarak görev yaptı.

Mehmet Ali Yılmaz, 1991 genel seçimlerinde DYP'den XIX. Dönem Trabzon Milletvekili seçilerek, 20.10.1991 – 24.12.1995 arası TBMM'de yasama çalışmalarına katıldı. 49. ve 50. Hükümette Spordan Sorumlu Devlet Bakanı olarak yer aldı. Evli, 5 çocuk babasıdır.

Etiketler :