ERKAN HABERAL GÖZALTISINDAN 6 YIL ÖNCEKİ CİNAYET ORTAYA ÇIKTI!

Mehmet Haberal'ın oğlu Erkan Haberal'ın gözaltına alınmasının ardından bir cinayet soruşturması çıktı.MHP Ankara milletvekili adayı Erkan Haberal’ın Ankara’da gözaltına alınıp İstanbul’a getirilmesinin perde arkası...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
ERKAN HABERAL GÖZALTISINDAN 6 YIL ÖNCEKİ CİNAYET ORTAYA ÇIKTI!

Mehmet Haberal'ın oğlu Erkan Haberal'ın gözaltına alınmasının ardından bir cinayet soruşturması çıktı.

MHP Ankara milletvekili adayı Erkan Haberal’ın Ankara’da gözaltına alınıp İstanbul’a getirilmesinin perde arkası ortaya çıktı. İddiaya göre; Turkuaz Şirketler Grubu ortaklarından Müjdat Güler, şirket hesaplarını ele geçirebilmek için Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Pilge’nin ortadan kaldırılmasını istedi.

Bunun üzerine tetikçi “Recai” ile anlaşıldı. Tetikçi, bir gece Turkuaz Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Pilge ile şirketin CEO’su Hayri Ersoy’u bindikleri Mercedes marka araçta sıkıştırıp kurşun yağdırdı. Otomobile 6 el ateş edildi. Saldırıda Hayri Ersoy hayatını kaybederken, Pilge yaralı olarak kurtuldu. Soyadı alınamayan tetikçi Recai, önceki hafta İstanbul Emniyeti’ne başvurarak bildiklerini anlattı. İtiraflar üzerine dosyaya el koyan İstanbul Polisi, aralarında MHP Ankara milletvekili adayı Erkan Haberal’ın da bulunduğu 9 şüpheliyi belirledi. Şüphelilerden Rıfkı Kamburoğlu, önceki gün Sarp Sınır Kapısı’nda, Erkan Haberal ise Ankara’da gözaltına alındı. İstanbul’a getirilen Haberal, ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Şüphelilerin sorgulaması devam ediyor. Şüpheli Rıfkı Kamburoğlu’nun adı Ergenekon iddianamesinde Mehmet Haberal ile birlikte geçmişti.