Eren Erdem'in tahliye dilekçesi 5 aydır işleme alınmadı: Avukatından sert tepki

Eren Erdem'in tahliye dilekçesi 5 aydır işleme alınmadı: Avukatından sert tepki
Yeni yargı reformu paketiyle özgürlük yolu açılan Eren Erdem'in avukatı Onur Cingil, 5 ay önce tahliye talebinde bulunmalarına rağmen dilekçenin hâlâ işleme alınmamasına tepki gösterdi. Cingil, "Bu hesap bir gün döner" dedi.

Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan CHP Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem’e yargı reformu paketi ile 'özgürlük' yolu açıldı.

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırdığı ve dosyası İstinaf Mahkemesi'nde olan Eren Erdem’in avukatı Onur Cingil, paketin yürürlüğe girmesinin ardından tahliye talebinde bulundu. Ancak 5 aydır dosyasında herhangi bir ilerleme kaydedilmeyen Eren Erdem'in tahliye dilekçesinin de işleme alınmadığı ortaya çıktı.

Eren Erdem'in avukatı Onur Cingil bu tutuma sert tepki gösterdi.

Cingil sosyal medya hesabından şu açıklamaları yaptı:

"Şu an #CHP PM Üyesi @erenerdemnet‘in tahliyesi ile ilgili talebimizin sonucunu öğrenmek için geldiğim İstinaf Mahkemesi’nden çıkıyorum. 5 aydır incelemede olup tek bir kalem oynatılmayan dosyada tahliye talepli dilekçelerimiz de incelemeye hala alınmamış durumda.

Bu bir skandaldır! İstinaf Mahkemesi artık nihai kararı verecek makam değildir. Dosyayı elinde tutması süreci uzatmaktan başka bir anlama gelmemektedir. @erenerdemnet‘in derhal tahliye edilmesi gerekiyorken Mahkeme hukuksuz bir şekilde direnmektedir!

Süreçle ilgili muhattap alınmamaktayız. Keyfi bu uygulamayı kınıyorum! Bir insanın özgürlüğünü haksız yere 1 Dk. bile çalmak suçtur. Hukuk, dilekçeleri değerlendirmeyen, keyfi davranan hakimlere de bu dosyanın başından beri talimat verenlere de lazım olacaktır!

Ergenekon’da avukatlık yaparken pervasız davrananları çok gördüm. Bu hesap bir gün döner!"

İlgili Haberler
Etiketler :