Erdoğan ve İmamoğlu görüşmesi fayton krizini çözdü

Erdoğan ve İmamoğlu görüşmesi fayton krizini çözdü
Adalar'da fayton kullanımının yasaklanmasının ardından İBB tarafından fayton yerine kullanılmak üzere getirilen elektrikli araçlara Kaymakamlık izin vermemişti.

Adalar'da faytonun yasaklanmasının ardından İBB tarafından yerine kullanılmak üzere yurt dışından getirtilen elektrikli araçlara Adalar Kaymakamlığı tarafından izin verilmemişti.

Kulis bilgisine göre fayton krizi AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın araya girmesi ile çözüldü.

Hürriyet'ten Fatma Aksu'nun haberine göre, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, konuyu çözmek için pazartesi günü Ankara’ya giderek İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla görüştü. Görüşme sırasında sürpriz bir gelişme yaşandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu elinde telefon “Sayın Cumhurbaşkanı konuşacak” diyerek herkesin duyması için diafonu açtı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İmamoğlu’na kendisini çok mutlu eden müjdeyi verip, “Oldu bu iş, mesele çözüldü” dedi. İmamoğlu da telefon görüşmesinde Cumhurbaşkanı’na bu konuyla ilgilendiği için teşekkürlerini iletti. 10 dakika süren sohbet sonrasında karşılıklı iyi niyet dilekleriyle telefon kapatıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çözüme yönelik talimatı doğrultusunda, taraflar ertesi gün detayları görüştü. Bu görüşmeler sonrasında, Adalar’da önümüzdeki hafta elektrikli faytonların yolcu taşımaya başlaması bekleniyor.

Etiketler :