Ekleme: | Güncelleme: 28.05.2019 20:28

Ekrem İmamoğlu montajlanan konuşmasını paylaştı! 'Allah’a havale ediyorum'

Ekrem İmamoğlu dün akşam Habertürk canlı yayına katılarak gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ekrem İmamoğlu'nun Didem Arslan moderatörlüğündeki 'Türkiye'nin Nabzı' programındaki sözleri çarpıtıldı.

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy, İmamoğlu'na ‘PKK'ya FETÖ'ye ve özellikle yabancı basının Türkiye üzerinden İstanbul üzerinden tartıştığı meselelere ilişkin bir mesajınız olabilir mi’ sorusunu yöneltti.

İmamoğlu da şu yanıtı verdi:

‘Ne olabilir ki gelin Türkiye'yi hep birlikte yönetelim. Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın 24 Haziran seçimlerinde yetki alanlar..

Nasıl ki Türkiye'nin birçok şehrini Cumhuriyet Halk Partisi kazandı, İstanbul'u da kazandı. Ne bekası? Kim daha vatansever? 82 milyon vatan severi var bu ülkenin. 16 milyon vatanseveri var bu şehrin. Bakınız, terör örgütlerine karşı dimdik ayaktayız. Ancak işin altından başka kuyular kazıp, yok FETÖ'cü metöcü uydurma bahaneler üretenlere ne diyorum biliyor musunuz? Gidin aynaya bakın. Suçladığınız kişiye yönelttiğiniz iftira ile karşı karşıya gelirsiniz. Ben o değilim. Hiç kusura bakmasınlar.’

Ekrem İmamoğlu'nun açıklamasının devamı montajlandı.  O konuşmadan sadece ‘Ne olabilir ki gelin Türkiye'yi hep birlikte yönetelim’ bölümünün alıntılandı. 

EKREM İMAMOĞLU: ALLAH'A HAVALE EDİYORUM

Seçilmiş İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu o açıklamasının tamamını sosyal medya hesaplarından paylaştı

"Mübarek Ramazan ayında yeni iftiralar ve kumpaslarla bana kara çalmaya çalışıyorlar. Montajlanan konuşmamın tamamını yayınlıyorum. İftiracıları da vicdanlara ve Allah’a havale ediyorum."

 

Gündem