Dilan ve Engin Polat için şok 'kaçacaklar' iddiası! Başsavcılık'tan açıklama geldi

Dilan ve Engin Polat için şok 'kaçacaklar' iddiası! Başsavcılık'tan açıklama geldi
“Kara para aklama” ve “vergi kaçırma” iddialarıyla MASAK’ın hazırladığı rapordan sonra mal varlıklarına el konulan ve yurt dışına çıkış yasağı getirilen Dilan ve Engin Polat için şok bir iddia ortaya atıldı. Çok konuşulan iddiaların ardından bir son dakika gelişmesi yaşandı ve İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Polat çiftiyle ilgili açıklama geldi.

Polat çiftinden Dilan Polat, Instagram hesabını kapattı. Gazeteci Cüneyt Özdemir, sosyal medya hesabından isim vermeden “Rüşvet verdiler ve kaçıyorlar” diye paylaşım yaptı, gazeteci Alican Uludağ da “İşlemler geciktikçe kaçma ve delil karartma ihtimalleri artıyor” diye yazdı.

Cüneyt Özdemir sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Namuslu yargı, emniyet mensupları çaresizce seyrediyor. Rüşvet verdiler ve kaçıyorlar… Mızrak çuvala sığmaz.. Emniyette, avukatlarda, savcılarda, hakimlerde herkes tek tek afişe olacaktır bu hikayede” ifadelerini kullandı.

1.png

Özdemir’in paylaşımını alıntılayan gazeteci Alican Uludağ da “Dilan Polat ve eşi hakkında şuan yurt dışı çıkış yasağı var. Emniyetin onları 7/24 izlediğini düşünüyorum. Ancak gözaltı vs yapılması için dosyasının Çağlayan Adliyesi'nden Anadolu Adliyesine gönderilmesi gerekiyor. İşlemler geciktikçe kaçma ve delil karartma ihtimalleri artıyor” dedi.

2.png

ABLA DOĞAN KONUŞMAK İSTEMEDİ

Dilan Polat'ın ablası Sıla Doğan ise, kardeşinin kaçacağı yönündeki soruları yanıtsız bıraktı. Sıla Doğan, Halktv.com.tr'ye "Bu konularla ilgili konuşmak istemiyorum" dedi.

BAŞSAVCILIK'TAN 'DİLAN POLAT' AÇIKLAMASI

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Dilan Polat ve Engin Polat hakkında yurtdışı çıkış yasağı şeklinde adli kontrol tedbiri uygulandığını ve tüm malvarlıklarına el konulduğunu açıkladı.

44.png

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kara para aklama iddiarıyla gündemde olan Dilan ve Engin Polat hakkında yurtdışı çıkış yasağı şeklinde adli kontrol tedbiri uygulandığını ve tüm malvarlıklarına el konulduğunu açıkladı.

Açıklamada aynı zamanda dosyaya kısıtlılık kararı verildiği de duyuruldu.

Etiketler :