Devlet Bahçeli Nagehan Alçı'yı topa tuttu!

MHP’nin Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Habertürk yazarı Nagehan Alçı’ya tepki göstermiş. Bahçeli'de grup toplantısında Alçı'ya sert tepki gösterdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 26 Haziran 2019 21:59

Habertürk canlı yayını sırasında sunucu Didem Arslan Yılmaz, "Bu arada MHP Genel Başkan yardımcısı Nagehan Hanım size tepki gösteriyor" diyerek gelen notu okudu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı tepkisinde, "Sayın genel başkanımızla ilgili bilgiye dayanamayan afaki değerlendirmelerde bulunması hadsizliğini çok sık tekrarlamaktadır alçının cumhur ittifakı ve MHP’ye neden tepki gösterdiğini anlayamıyoruz” ifadelerini kullandı.

Nagehan Alçı, kendisine gelen bu tepki sonrasında, MHP lideri Bahçeli’nin, PKK lideri Öcalan’ın mektubundan haberdar olduğunu söyledi.

Alçı şöyle konuştu:

"Ben hiçbir zaman Cumhur İttifakı’na ve MHP’ye herhangi bir tepki göstermedim. Öcalan’ın mektubu çok fazla konuşuluyor. Öcalan’ın mektubu elbette ki devletin bilgi ve izni dahilinde kamuoyuyla paylaşıldı. Bu bir devlet projesi. Devlet bey de Cumhur İttifakı’nın genel başkanından biri olarak, evletin içinde de nüfuzlu biri olarak, elbette ki bundan bilgi sahibidir diyorum. Öcalan bir mektup yazıyor. HDP’nin tarafsız olması gerektiğine dair. Devletin gönderdiği -elini kolunu sallayan kimse gidemez- bir akademisyen PKK üzerine uzun yıllardır çalışmalar yapan biri -ben de kamuoyuyla birlikte bu ismi duydum- ve kendisine ulaşıp bilgi aldım. Onun söylediği, yaklaşık bir ay kadar önce on yıldır uğraştığı Öcalan ve PKK ile ilgili kitapların Ocalan’a ulaştırıldığı bilgisini aldığını, Erdoğan’a ulaşmaya çalıştığını, sayısız mektup yazdığını ama bunların cevapsız kaldığını; bundan yaklaşık on gün iki hafta kadar önce Bülent Arınç’a ulaşmaya çalıştığını ve Arınç’a PKK konusunda uzmanlıklarını anlatıp kitaplarını gönderince Arınç’ın kendisini cumhurbaşkanına götürdüğünü ve hakan fidanın da olduğu bir görüşme yaptıklarını ve o görüşmede de bütün çalışmalarını Öcalan’la ilgili tahlillerini anlattığını söyledi.

BAHÇELİ İSİM VERMEDEN NAGEHAN ALÇI'YI ELEŞTİRDİ 

MHP Lideri Devlet Bahçeli de grup toplantısında, "MHP ile teröristler arasında en küçük bağ kurmak bile iblisin oyununa gelmektir. Bizi hedef alarak İmralı canisinin mektubundan medet umduğumuzu bu mektuba zimmen göz yumduğumuzu aklından geçirmek rüyada görmek dahi alçaklıktır arsızlıktır. Teröristbaşının mektubundan siyasi fayda uman umdu diyen namerttir.

Mektuptan daha önce haberimiz olduğunu söyleyenler ise satılık kalemlerdir. İmralı'nın yolunu gözleyenler bize ne anlatıyorlar? Mektuptan bilgimiz olduğunu söyleyenler yanımızda mıydı? Biz işbirlikçi değiliz." dedi.

İlgili Haberler