Çöp eve hapsedilen çocuk için 'yurt dışına çıktı' demişler

Teyzesi tarafından bir yıl boyunca evde tutulan dokuz yaşındaki çocukla ilgili yeni bir detay daha ortaya çıktı. Küçük çocuğun okula devam etmediğini fark eden okul müdür yardımcısı ve bir öğretmen, çocuğun Antalya’daki evine gittiği, apartman sakinlerinin, “Çocuğu annesi yurt dışına götürdü” demesi üzerine küçük çocuğun öğrenci durum bilgisi, “Yurt dışına çıktı” olarak değiştirildiği öğrenildi.

Bursa’da kira ödemediği için icra yoluyla tahliye edilen evde kan donduran bir manzara ile karşılaşıldı. Boşaltılmak istenen çöp evde dokuz yaşında bir çocuk baygın halde bulundu. Küçük çocuğun evi kiralayan teyzesi tarafından bir yıldır bir odaya kapalı halde yaşamaya mahkum edildiği öğrenildi.

BirGün’den Mustafa Bildircin'in haberine göre, çocukla ilgili yeni bir detayı ortaya koydu. İlkokul birinci sınıfa kaydı bulunan çocuğun sürekli devamsız halini fark eden öğretmenlerinin çocuğun Antalya’daki evi ziyaret ettiği bildirildi.

'Yurt dışına çıktı' dediler

Okul müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, küçük çocuğun sürekli devamsızlığı nedeniyle okula devamını sağlamak üzere Ekim 2019’da Sınıf Öğretmeni, Okul Müdür Yardımcısı ile birlikte öğrencinin evine gitti. Burada yapılan görüşmelerde öğretmenlere, “Çocuğu annesi yurt dışına götürdü” denildi. Bunun üzerine Okul Müdür Yardımcısı tutanak tutarken, öğrencinin öğrenci durum bilgisi, e-okul üzerinden, “Yurt dışına çıktı” olarak değiştirildi.

Müfettiş gönderildi

MEB, konunun kamuoyuna yansımasının ardından hem Bursa hem de Antalya’da iki ayrı soruşturma başlattı. Öte yandan önceki gün, merkezden iki müfettiş de konuyla ilgilenmesi için bölgeye gönderildi. MEB kaynakları, öğrencinin durumunun yakından takip edildiğini belirtti.