Halk TV Canlı Yayın
Caner Erkin'in oğluna kayyım atanacak
Beşiktaş'ın milli futbolcusu Caner Erkin'in oğlu Çınar'ın velayetini alabilmek için eski eşi Asena Atalay'a açtığı davada mahkeme, kayyım atanmasına karar verdi

Beşiktaş'ın milli futbolcusu Caner Erkin'in oğlu Çınar'ın velayetini alabilmek için eski eşi Asena Atalay'a açtığı davada mahkeme, kayyım atanmasına karar verdi. İstanbul Aile Mahkemesi, Çınar Erkin'in davadaki haklarının korunması amacıyla kayyım atanması için Sulh Hukuk Mahkemesi'ne ihbarda bulundu.

Caner Erkin'in oğlunu alabilmek için açtığı velayet davasında mahkeme çocuğu temsilen davayı takip açısından küçük Çınar'a kayyım atanmasına karar verdi. İstanbul Aile Mahkemesi'nde bugün görülen duruşmaya Caner Erkin 'in avukatı Nazlı Kara ve Asena Atalay'ın avukatı Beyza Sındıraç katıldı.

Karar aşamasına gelen davada Aile Mahkemesi Hakimi, Yargıtay Hukuk Kurulu'nun 'çocukların hakların korunması için kayyım atanması' yönünde nisan ayında bir karar açıkladığını, bu nedenle de velayet davalarında çocukları temsilen kayyım atandıktan sonra karar vereceğini belirtti.

Hakim, Çınar'a kayyım atanması için Sulh Hukuk Mahkemesi'ne ihbarda bulundu. Sulh Hukuk Mahkemesi Çınar'a bir kayyım belirledikten sonra, velayetin değiştirilmesi davasında Çınar'ın anne Atalay'da mı yoksa baba Erkin'de mi kalacağına aile mahkemesi karar verecek.

Kaynak: DHA