Boş Araziye Bebeği Bırakıp Gittiler!

İstanbul'un Sultangazi ilçesinde boş araziye bebek bırakılması ekipleri harekete geçirdi. Boş arazide bulunan bebek tedavi altına alınırken, bebeğin babasının da aralarında olduğu 3 kişi gözaltına alındı.

İstanbul'un Sultangazi ilçesi Cebeci Mahallesi’nde dün boş arsaya bebek bırakıldığı ihbarı üzerine söz konusu adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

2 KİŞİ REŞİT BİLE DEĞİL

Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolün ardından erkek bebek hastaneye götürüldü. Polisin çalışmaları neticesinde bebeği, İ.Ö. (18) ve M.Z.Ö'nün (17) boş arsaya bıraktıkları belirlendi.

BABASI DA GÖZALTINDA

Emniyette ifadeleri alınan bu kişilerin, "bebeği cami önünde buldukları, tekrar aynı yere bırakmak istedikleri ancak vazgeçtikleri" yönünde yalan beyanda bulundukları anlaşıldı. Çelişkili ifadelerden yola çıkan ekipler, bebeğin babasının İ.Ö'nün amcasının oğlu R.Ö. annesinin ise G.D. (17) olduğunu tespit etti. Emniyetteki işlemlerinin ardından anne tedavi amacıyla hastaneye, gözaltına alınan baba R.Ö ile İ.Ö. ve M.Z.Ö. ise "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan adliyeye sevk edildi.