Bir soruşturma da Halk Arenası'nda konuşan Mine Kırıkkanat'a

Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'in ardından, Halk TV'de konuşan Cumhuriyet Gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat'a da soruşturma açıldı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Bir soruşturma da Halk Arenası'nda konuşan Mine Kırıkkanat'a

Cumhuriyet gazetesi yazarı, gazeteci Mine Kırıkkanat hakkında, Halk TV’de yayınlanan “Halk Arenası” programındaki sözleri nedeniyle, “Halkın bir kesimini aşağılamak” suçlamasıyla İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma açıldı.

Soruşturma kararından sonra Cumhuriyet'e konuşan Kırıkkanat, Uğur Dündar’a ve Dündar’ın Halk TV’de sunduğu Halk Arenası programına çıkardığı gözü pek, korkusuz ve hala özgürce konuşmaya cesaret eden yurtsever muhaliflere gözdağı verilmek istenildiğini söyledi.

Asıl Uğur Dündar’ın hedefte olduğunu söyleyen Kırıkkanat,“Uğur Dündar üzerinden herkese bir göz dağı veriliyor. Şu ana kadar, Uğur Dündar’ın, Halk Arenası programına çıkardığı Yılmaz Özdil, Metin Akpınar, Müjdat Gezen ve bana soruşturma açılmış bulunuyor. Program RTÜK tarafından da cezalandırıldı. Soruşturma açılan bizler, cesaretimizin reyting yapmasının, korkusuz yurtseverlerin halkta gördükleri sempatinin karşılığın bedelini ödüyoruz. Dündar da bizi ekrana çıkarmasında ve programının bedelini ödüyor. İzlenme oranımız yüksek olması, seçim öncesi işlerine gelmiyor” dedi.

Kırıkkanat konuyla ilgili sosyal medya hesabından da, “Bekliyordum, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı imzalı geldi: Hakkımda soruşturma açılmış, 7 gün içinde kendi rızamla ifade vermezsem, zorla alınacak... Yıl 2019, Yeryüzü Cehennemi Türkiye günlükleri.” paylaşımını yaptı.