Bakan Varank'tan Fatih Altaylı'ya: Bu çok bilmişe cevap vereceğim

Bakan Varank'tan Fatih Altaylı'ya: Bu çok bilmişe cevap vereceğim

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Fatih Altaylı'nın bugünkü köşe yazısında, "Bakan Varank bu hakkını kullanmadı ve şimdiye dek aşı olmadı ise ilginç" sözlerine "Bu çok bilmişe cevap vereceğim" diyerek bir paylaşımda bulundu.

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, bugünkü 'Önlemler ve Gebelik' başlıklı yazısında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın TÜBİTAK Covid-19 Türkiye Platformu çatısı altında çalışmaları süren VLP temelli aşının insan denemelerinin Faz-1 aşaması çerçevesinde ilk doz aşıyı olmasını üzerine yazdı. 

"Bakan Varank şimdiye dek aşı olmadı ise ilginç"

Altaylı, "Doğrusu şaşırdım çünkü bildiğimiz kadarı ile bakanlar daha önce aşılanan grup içindeydiler" ifadelerini kullanarak, "Bakan Varank bu hakkını kullanmadı ve şimdiye dek aşı olmadı ise ilginç. Yok eğer aşısını oldu ise şimdi başka bir aşı çalışmasına denek olması mümkün değil, doğru da değil. Çünkü daha önce aşı olmuş olmak Faz 1 çalışmasını bozacak bir durum" diye yazdı. 

"Bu çok bilmişe cevap vereceğim"

Bakan Varank da sosyal medya hesabından Altaylı'ya şu yanıtı verdi: 

"Her lüzumsuzluğa cevap vermem ama gönüllülerin aklını karıştırmak isteyen bu çok bilmişe cevap vereceğim. 30 Ocak 2020’de aşı geliştirmek isteyen hocalarıma başardıklarında gönüllü olacağıma söz verdim. O günden beri aşı yaptırmadan bekledim, yerli vlp aşı faz-1 gönüllüsü oldum." 

ekran-resmi-2021-04-19-00-22-45.png