Halk TV Canlı Yayın
Arda Turan hakkında 12,5 yıl hapis istemi
Arda Turan'a, şarkıcı Berkay'a saldırdığı olayla ilgili olarak 4 farklı suçtan toplam 12,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Futbolcu Arda Turan hakkında, "Cinsel Taciz", "Ruhsatsız silah bulundurmak", "Genel Güvenliği Kasten Tehliye Sokmak" ve "Kasten Yaralama" suçmalarıyla dava açıldı. Şarkıcı Berkay Şahin hakkında ise "Hakaret" suçlamasıyla iddianame düzenlendi, "Tehdit" suçlamasından ise takipsizlik verildi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Arda Turan'a 12,5 yıl, kavga ettiği şarkıcı Berkay hakkında ise 2 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırladı

AVUKAT DİLEKÇE VERMİŞTİ

Berkay Şahin'in avukatı, Arda Turan hakkında 'tutuklama kararı' çıkarılması icin savcılığa dilekçe verdi.

Berkay Şahin'in avukatı Ayşegül Mermer, futbolcu Arda Turan'ın tutuklanması için savcılığa dilekçe verdi. Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelen avukat Mermer, Arda Turan'ın "Genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması", "Sözlü taciz", "Silahla tehdit" ve "Ruhsatsız silah taşıma" suçlarından tutuklanması için savcılığa talepte bulundu.

Futbolcu Arda Turan, bir eğlence mekanında tartıştığı şarkıcı Berkay'ın burnunu kırmış; Berkay'ın eşi Özlem Ada Şahin'e sözlü tacizde bulunmuştu.