AKP'li Tayyar'dan Zelenski yorumu: Aptal komedyen

AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Şamil Tayyar, Yunan ERT televizyonuna Rus turistleri kabul ettiği için Türkiye’ye gücendiğini söyleyen Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski ile ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 02 Mayıs 2022 10:54
AKP'li Tayyar'dan Zelenski yorumu: Aptal komedyen

AKP MKYK üyesi Şamil Tayyar, Yunan ERT televizyonuna verdiği demeçte Türkiye'ye Rus turistler konusunda kırgın olduğunu söyleyen Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski ile ilgili Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Tayyar açıklamasında "Zelenski, Rus turistleri kabul ettiği için Türkiye’ye kırgınmış. SİHA gönder. Binlerce yetimi, öksüzü kabul et. Yüzlerce yardım tırını ulaştır. Barış için kendini parala. Sen kalk Yunan kanalında saçmala. Aptal komedyen" ifadelerini kullandı.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, Yunan ERT televizyonuna demecinde, "Türkiye, bir yandan arabulucu rolü üstleniyor ve Ukrayna’yı mühim adımlar ile destekliyor, diğer yandan da, sözgelimi, turistler için, özel olarak Rusya’dan gidecek turistler için hazırlıklar yaptıklarını görüyoruz. Devlet Başkanı olarak söylemem gerekir ki dostça ilişkilere sahip olmak istiyorsak, bu olacak şey değil" ifadelerini kullanmıştı.

Zelenski Türkiye’ye dair röportajın devamında şu sözleri kullanmıştı: "Bu durumu bu şekilde yönetemezsiniz, bu çifte standarttır. Bu hiç doğru değil. Türkiye’nin dikkatini buna çekmem de bundandır: Bana göre böyle davranamazsınız, doğruluktan yana mısınız, yoksa değil misiniz? Bir seçim yapmalısınız."