Halk TV Canlı Yayın
AKP'de Ordu depremi: Kurtulmuş'u bombaladı!
AKP'li Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın görevden alındığı öne sürüldü.

Bazı haber sitelerinde AKP'li Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın görevden alındığı öne sürüldü.

İstifasının istendiği iddia edilen Yılmaz,  akşam saatlerinde Twitter üzerinden Numan Kurtulmuş'u çok sert sözlerle eleştirmişti.

Daha önce de Yılmaz, Emniyet Müdürü Suat Çelik ile  Ordu’nun Aybastı İlçesi’nde katıldığı Perşembe Yaylası Şenlikleri’nde, protokol bölümünde arbede yaşamıştı.

Yaşanan olayın ardından da Yılmaz'ın görevden alınacağı iddia edilmiş, Erdoğan'la görüşmesinin ardından görevde kalmaya devam etmişti.

Yılmaz'ın yine Ankara'ya çağrıldığı ve istifasının istenmesinde etkisinin olduğunu düşündüğü Numan Kurtulmuş hakkında sert tweetler attığı iddia edildi.

Yılmaz, görevden alındığı yönündeki haberler çeşitli internet sitelerinde ve Ordu'daki yerel sitelerde yayınlandıktan sonra söz konusu tweetleri sildi.

Öte yandan şu ana kadar İçişleri Bakanlığı'ndan ya da Enver Yılmaz'dan istifaya ilişkin  resmi bir açıklamada bulunulmadı.

'EN GİZLİ VE SİNSİ KENDİ ÇIKTI'

Yılmaz Twitter hesabından şunları yazmıştı:

"Birileri sözlerini unutmuş gibi ama biz unutmadık, unutmayacağız! Firavunlaşmadık, karunlaşmadık, kibre düşmedik. Dilimizin Ali dediğine, kalbimiz Muaviye demedi...

'Aramızda gizli ve sinsi AKP'liler olabilir' demişti. Yıllar sonra haklı olduğu ortaya çıktı.Geldiği yere bakılırsa. En gizli ve sinsi kendi çıktı."